На Рахівщині відбувся XVIIІ Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини

zlit-molodi-gutsul-1

За ініціативи та організації управління освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації, з метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, сприяння вихованню творчої та наукової еліти, підвищення інтересу дітей до поглибленого вивчення базових предметів, ознайомлення з новітніми досягненнями науки і передовими технологіями 17 квітня 2015 року в Рахівському районі відбувся XVIIІ Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини.

На Рахівщину з’їхалися делегації з семи гуцульських районів, щоб поспілкуватися та позмагатися. Гостей із Путильського і Вижницького районів Чернівецької області, Верховинського, Коломийського, Надвірнянського, Косівського, Яремчанського з Івано-Франківщини під звуки трембіти та співанки у виконанні ансамблю народних інструментів районного будинку культури (керівник П.Ерстенюк) радо вітали на Яблуницькому перевалі керівники району: т.в.о. голови районної державної адміністрації Віктор Медвідь, голова районної ради Михайло Фірка, начальник управління освіти, молоді та спорту Оксана Севч, керівники навчальних закладів. Зокрема, В.Медвідь відзначив, що особливо приємно вітати гостей із усіх куточків гуцульської землі, оскільки такий зліт відбувається на Рахівщині вперше. Він побажав талановитим і обдарованим школярам творчих успіхів та наснаги під час роботи секцій.
Програма зльоту була насиченою та змістовною. Урочисте відкриття Зльоту Державним Гімном України та реєстрація учасників відбулися в Лазещинській ЗОШ І-ІІІ ст. Привітні господарі радо зустріли гостей із хлібом та сіллю, а директор С.Б. Пранничук запросила всіх присутніх переглянути великодню композицію «Вербове колесо», підготовлену учнями та педагогами в супроводі зразкового оркестру гуцульських народних інструментів «Трембіта», а також приєднатися до танцювального флеш-мобу – наймасовішої «гуцулки». Зворушений побаченим, зокрема відродженням та підтримкою старовинних гуцульських традицій у Лазещинській ЗОШ І-ІІІ ст., до присутніх із вітальними словами і побажаннями успіхів у пошуково-дослідницькій роботі звернувся Лосюк Петро Васильович – голова Гуцульської освітянської ради, народний учитель України.
Робота секцій відбувалася на базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, була чітко спланованою завдяки зусиллям управління освіти, в.о. завідувача РМК Капустяк Н.Т., керівництва навчального закладу, зокрема директора Бокотей Г.В., заступника з виховної роботи Шмиг М.В., а також директора Рахівського РЦНТТ Семенюка М.В. Святково прибрані жовто-блакитними кульками та виставками дитячих робіт учнів школи та вихованців гуртків Рахівського РЦНТТ приміщення наповнили дитячі голоси юних науковців, які працювали у 12 секціях та захищали науково-дослідницькі роботи у номінаціях «Мовознавство» (рідна мова, іноземна мова), «Література», «Гуцульщинознавство», «Історія», «Географія та економіка», «Математика», «Інформатика», «Фізика та астрономія», «Біологія, хімія, екологія», «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво». Їх оцінювало компетентне журі згідно з вимогами положення конкурсу-захисту. Особливу увагу звертали на актуальність та новизну обраної теми, якість презентації творчої роботи, значимість та повноту розкриття теми, практичне застосування роботи.
Цікаво пройшла церемонія підбиття підсумків, нагородження переможців та вручення пам’ятних призів. Для учасників Зльоту кращі колективи та вихованці Рахівського РБДЮТ (директор Томащук В.М.) підготували святковий концерт. Т.в.о. голови райдержадміністрації Медвідь В.В. та начальник управління освіти, молоді та спорту Севч О.І. привітали переможців та вручили грамоти, а представникам делегацій – пам’ятні сувеніри про Рахівщину. Урочисто на сцені пройшла також церемонія передачі естафети Зльоту та булави як символічного знаку. Її вручив керівник району Медвідь Віктор Васильович представникам із Путильського району Чернівецької області, де відбуватиметься захід вже наступного року. Віктор Васильович побажав учасникам нових звершень і перемог, а також висловив щиру подяку всім організаторам проведення цього чудового заходу, адже успіх на Зльоті школярів – це спільний успіх учнів, учителів та адміністрацій навчальних закладів району.
І на завершення дійства організатори подарували всім учасникам Зльоту екскурсію до Карпатського біосферного заповідника, Музею екології гір та до Центру Європи.
Приємно відмітити, що органи виконавчої влади і місцевого самоврядування переймаються вирішенням проблем шкіл гірської місцевості щодо створення належних умов для розвитку творчих здібностей школярів. Ними підтримано ініціативу проведення XVIIІ Зльоту обдарованої учнівської молоді Гуцульщини, чим вписано нову сторінку в історію Рахівщини.
Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до організації та проведення Зльоту, а також спонсорам: підприємцям Василю Шорбану та Петру Штефанюку. Віримо, що і наступного року юні гуцулята зберуться разом, щоб розповісти про свої досягнення та підготуватися до ХХ ювілейного Зльоту.

Тетяна Федосенко,
методист РМК,
організатор Зльоту

zlit-molodi-gutsul-2

zlit-molodi-gutsul-3