Мукачівському професійному аграрному ліцею ім. Михайла Данканича – 60

imdankanycha1

У кожного навчального закладу, як і в людини, є рік і місце народження. ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича” Закарпатської області був створений 12 вересня 1954 року.
60 років для історії – це лише коротка мить. А для навчального закладу – це вже історія. Поряд з майбутнім є вже минуле, поряд із задумами – надбання, традиції та підсумки. Є свої секрети, досвід, мудрість, знання, розрахунок. Є тисячі випускників, які своїми життєвими успіхами й досягненнями завдячують ліцею.

Змінювалася назва навчального закладу (школа трудових резервів, професійно-технічне училище, професійний аграрний ліцей), мінялися політика й економіка в країні, та головним завданням педагогів була і залишається підготовка кваліфікованого робітника, виховання всебічно розвиненого громадянина.
Відчуття свята несе не сама дата, а те, чого досягнуто за цей час, чим можна пишатися, поділитися із друзями. Свої 60 ліцей зустрів із доробком хороших справ, усталених традицій, у стінах, обладнаних за сучасними вимогами корпусів, із колективом, який складають 510 учнів та 113 працівників. Серед них високі професіонали – 1 „Заслужений працівник освіти України”, 9 „Відмінників освіти України”, 5 „викладачів-методистів”, 6 „старших викладачів”, 7 майстрів виробничого навчання І та ІІ категорій. Навчальний заклад – це, насамперед, люди, завдяки яким він живе, хто творить його історію, приносить успішні здобутки та добру славу.
Навчальний заклад зумів зберегти себе, не дивлячись на труднощі й проблеми, переборовши їх, не втратив визнання та авторитету в керівництва області, випускників шкіл і батьків, підприємств та господарств краю.
Колектив виборов високу честь носити ім’я колишнього директора училища. Постановою Кабінету Міністрів України ліцею було присвоєно ім’я Данканича М.М., який 17 років керував навчальним закладом. Все своє життя віддав дітям, вчив і виховував їх. Всі, хто був поряд, звіряли власні вчинки та помисли з ним. Він ніби продовжує жити в творінні свого розуму і доброти в ліцеї.
Починаючи з 1992 року і понині (з невеликим переривом) аграрний ліцей очолює Василь Васильович Ковбаско – талановитий педагог і організатор професійно-технічної освіти. Він – доктор права, академік Національної транспортної академії, кавалер ордена „За заслуги” ІІІ ступеня, володар почесних звань „Відмінник народної освіти УРСР” і „Заслужений працівник народної освіти України”, нагороджений нагрудним знаком „А.С. Макаренко”, а ще удостоєний звання „Лідер України”.
Вже понад піввіку навчальний заклад виховує і навчає молодь професіям тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії „А”, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії „С”, електромонтер з ремонту й обслуговування електроустаткування; водій автотранспортних засобів категорії „С”, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії „С”. За цей час підготовлено понад 28 тисяч кваліфікованих робітників для аграрно-промислового комплексу та сфери послуг, які примножують славу ліцею.
Випускники закладу займають також відповідальні посади на державній службі і різних галузях народного господарства.
Педагоги завжди приділяли велику увагу фізичному вихованню учнів. Свідченням цього є досягнуті результати: член збірної України з фрістайлу – Енвер Аблаєв, чемпіон України, призер Європи зі спортивного орієнтування – Володимир Прокопець, чемпіон України з пауерліфтингу, призер Європи – Симчина Владислав, гравець футбольного клубу „Шахтар-Донецьк”, член збірної України – Василь Кобін та багато інших – це випускники ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”.
Вагомі здобутки натхненної роботи та з року в рік зростаючий творчий потенціал дали підстави Міжнародній організації – Асамблеї ділових, наукових і творчих кіл, її Експертній Раді представити колектив до найпрестижнішого і найголовнішого звання в межах Міжнародної програми „Лідери ХХІ століття” – Переможець Національного рейтинг-конкурсу „Кращі підприємства України” 2008 року за забезпечення динамічного розвитку й питомої ваги навчального закладу в галузі освіти.
Отже, пройдено перших 60, що були роками творчого пошуку і трудових звершень, які вписані не лише в історію навчального закладу, але й в історію міста над Латорицею, Закарпаття та всієї України.

imdankanycha2