Перше вересня у школах Мукачівщини

1 вересня - свято початку нового навчального року, перш за все для учнів та їхніх батьків, вчителів та всіх освітян. Зважаючи на події в Україні, Свято Першого дзвоника 1 вересня 2014 року у школах Мукачівщини пройшло з особливою теплотою та сердечністю дещо вийшовши за межі традиційного формату.

На урочистих лінійках поряд з дзвінкою мелодією шкільного дзвоника звучала і промовиста хвилина мовчання на шану загиблим воїнам у зоні АТО. Майже в кожній школі лунали молитви за мирне майбутнє Батьківщини, шкільні подвір’я прикрасили яскраві кольори вишиванок та синьо-жовтих символів, що їх на знак єдності нашої держави вдягли багато учнів та педагогів.
На всіх лінійках, присвячених початку навчального року, з особливою урочистістю зустрічали першокласників. Тисячу двісті шістдесят  першокласників цього року переступили поріг школи, щоб вперше сісти за парти і розпочати своє навчання. У цей день саме до них надійшли вітальні листівки з найкращими побажаннями від голови Мукачівської районної державної адміністрації В.В. Пашкуляка: «Перше вересня – особливе свято, День знань! Це свято насамперед для найменших, для тих, хто вперше у житті переступає поріг школи – Першокласників. Першокласники! Школа – це цілий світ і тут Ви знайдете для себе місце не тільки за партою, але й на спортивному майданчику, на сцені, у бібліотеці, у дружній учнівській родині! З першого класу Ви крок за кроком будете наближатися до високого рівня дорослої людини – громадянина України. Нехай же золоті зерна шкільної науки дадуть добрі сходи і зростуть у Ваших душах урожаєм мудрості та натхнення, і Ви зможете збудувати свій власний світ, яким буде пишатися вся ваша сім’я, увесь наш край, а, можливо, і вся Україна! Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті!».
Такий важливий день не залишився поза увагою очільників влади району та широкої громадськості: школи відвідали депутати різних рівнів, керівники відділів та структурних підрозділів районної державної адміністрації, голови сільських та селищних рад. Вони не тільки привітали учнівські та педагогічні колективи, а й побували на першому уроці нового навчального року.
Перший урок у школах району, як і в школах всієї України, був присвячений темі: «Україна – єдина країна». Його проведення було спрямоване на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу. Важливо, щоб у цей нелегкий час не тільки учні та педагоги, а й кожен громадянин усвідомив необхідність володіння державною мовою, шанобливого ставлення до історії, культури та традицій українського народу, дотримання конституційних та правових норм.