Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе

irw 1

Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – учитель має бути творчою особистістю. «Учитель року» – це і конкурс професійної майстерності, і свято вчительської душі. Значення конкурсу величезне: він допомагає визначити кращих педагогів, систематизувати надбання їхньої щоденної праці, зробити крок на шляху до педагогічної майстерності. Щорічне проведення конкурсу підвищує статус професії, привертає увагу громадськості до проблеми освіти, допомагає краще зрозуміти й усвідомити значимість професії вчителя в житті країни та її майбутнього – сьогоднішніх школярів. Конкурсантами, як правило, є педагоги, котрі вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, котрі достойно долають труднощі, працюють над собою.

Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе… Саме такий девіз у переможців конкурсу «Учитель року – 2016», І етап якого пройшов 8-10 грудня в Іршавському районі.
Цього року боротьба за звання кращого педагога відбувалася у номінаціях «Історія» та «Математика» і проходила у два етапи. Перший етап передбачав проведення та самоаналіз конкурсних уроків на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Іршавської гімназії. На другому етапі члени журі знайомилися з матеріалами блогу конкурсанта, відеозаписом презентації досвіду роботи, а також оцінювали майстер-клас з проблемного питання.
Для оцінювання роботи конкурсантів було сформовано фахове журі у кожній номінації, до складу якого ввійшли педагогічні працівники вищої кваліфікаційної категорії, учителі-методисти, лауреати обласного туру конкурсу «Учитель року» різних років.
Після завершення першого етапу журі відзначили, що під час проведення уроків конкурсанти продемонстрували високу фахову майстерність, володіння сучасними інноваційними технологіями. Педагоги розкрили особисті професійні знахідки, показали світ своїх захоплень, правильність підбору методів, прийомів та форм навчання, уміння активізувати учнів для вирішення поставлених завдань.
Другий конкурсний день став справжнім святом педагогічної майстерності. Для презентації власного досвіду виховної роботи із класним колективом були запрошені лауреати районного етапу конкурсу: класний керівник 9 класу Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів Оксана Штець, класний керівник 8 класу Сухівської ЗОШ І-ІІ ступенів Ганна Марканич.
З вітальним словом до учасників дійства звернулися перший заступник Іршавської районної ради Володимир Половка, начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Яцканич, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Мар’яна Гудь, незмінна ведуча конкурсу в нашому районі, методист районного методичного кабінету Любов Сокач.
Цього року переможцями конкурсу стали два педагоги: учитель історії Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ступенів Інна Лемак та учитель математики Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Наталія Лендєл. Саме вони презентували власний досвід роботи у вигляді майстер-класу «Я роблю це так…».
Кожен із учасників – неординарна особистість. Інна Лемак щиро вірить, що в кожній дитині є сонце, тільки потрібно дати йому світити.
Наталія Лендєл впевнена, щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатися не зупиняючись.
Ганна Марканич у роботі цінує відповідальність, у людині – чуйність і доброту.
Оксана Штець серцем відчуває, що її покликання – учити дітей жити за правдою, любити свою землю, плекати в юних душах добро й людяність.
Під час майстер-класів та самопрезентацій конкурсанти розкрили актуальні теми сьогоднішньої освітянської практики, показали способи впровадження форм роботи із учнями різних вікових категорій, засоби формування основних предметних компетентностей та умінь на уроках математики та історії. Учителі довели, що бути педагогом – це їхнє покликання, їхня доля. Педагоги розуміють: професійне покликання сучасного українського вчителя надзвичайно важливе і відповідальне. Без учителя немає держави. Учительська справа – особлива. Вона одна з найтонших і найделікатніших, а ще – надзвичайно складна. Учити – це не просто професія, це місія.
Підсумки конкурсу зробили члени журі – учитель історії Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.М. Яцкович та вчитель математики Іршавської гімназії Р.В. Козенюк, методист районного методичного кабінету О.С. Галас, завідувач РМК М.Ю. Гудь. Начальник відділу освіти Є.М. Яцканич нагородила переможців І етапу конкурсу «Учитель року – 2016» та лауреатів конкурсу «Класний керівник року –2016» грамотами відділу освіти за особливі заслуги у справах навчання та виховання підростаючого покоління, а також грошовими преміями. Інна Лемак та Тетяна Лендєл представлять наш район на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу в місті Ужгород.
Гадаємо, що конкурс довів: наш сучасний вчитель – надзвичайно мудрий. Він робить все, щоб втілити задумане, щоб не тьмяніли фарби і не зникала свіжість почуттів, щоб нашим українським світом правили Розум, Добро і Краса. У цьому конкурсі вчителі показали себе в новому світлі: хтось відкрився для навколишніх, а хтось відкрив, можливо, сам у собі приховані потенційні можливості творчої особистості.
Конкурс переконав у тому, що вчительська справа має надзвичайну значимість для процвітання нашої держави, для нашого майбутнього. Адже сама педагогічна мудрість і висока професійна майстерність є обов’язковою передумовою формування інтелектуального та морального обличчя майбутнього громадянина України.

Ганна Остолош,
методист Іршавського РМК

irw 2

irw 3