Завершився захист дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України Іршавського району

man-irshava-1

На базі Іршавської районної станції юних техніків 13 січня 2015 року відбувся заочний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів малої академії наук України. Для попереднього перегляду робіт були запрошені методисти відділу освіти та фахівці зі шкіл району.

Юні дослідники працювали у відділеннях: літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство, мовознавство, філософія та суспільствознавство, історія, науки про Землю, фізика й астрономія, хімія та біологія, екологія та аграрні науки.
Роботи фахівці оцінювали за такими критеріями: аргументація вибору теми, якість оформлення, грамотність, складність та науковість, елементи творчості. Після того як члени журі переглянули всі науково-дослідницькі роботи на заочному етапі, керівникам було вказано на недоліки та надано рекомендації щодо їх виправлення.
До І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт допущено 35 робіт. Більшість з робіт відповідали всім поставленим вимогам та представлені вихованцями на очному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, який проходив 14-15 січня 2015 року.
Привітати юних науковців прийшли В.А.Симканинець, голова Іршавської районної адміністрації, М.М.Полончак, перший заступник голови РДА, Ф.Б.Халак, начальник організаційно-кадрової роботи апарату, П.П.Добромільський, заступник голови Іршавської районної ради та міський голова м.Іршави С.С.Бобик. Керівники району відмітили науковість, логічність, творчість дослідницьких робіт членів Малої академії і побажали їм успіхів у майбутньому.
Загалом всі науково-дослідні роботи виконані на хорошому рівні. Подібна робота є дуже корисною практикою для юних обдарувань. Завдяки Національному Центру МАН члени відділень Малої Академії Наук мають можливість навчатися на держзамовленнях у вищих навчальних закладах нашої країни, а також це – досвід, оскільки під час підготовки та захисту робіт, учні набувають певних навичок, якими необхідно володіти під час публічних виступів тощо.
Слід відмітити, що в Іршаві Мала Академія Наук створена 2003 року на базі Районної станції юних техніків. За 10 років роботи наші обдаровані земляки показали хороші результати. Наразі в Іршавській філії МАН діють 12 наукових відділень при 22-х школах району. Тут працюють 53 групи, а загальна кількість дітей становить 685 осіб. Саме зараз талановиту молодь потрібно підтримувати, спонукати та залучати до різноманітних науково-дослідних та експериментальних робіт, сприяти у формуванні громадської позиції, умінні формувати і відстоювати власну думку. Їхній талант треба розвивати та підкріплювати щоденною працею.
Тож усім юним обдаруванням бажаємо успіхів у всіх починаннях, творчих злетів та перемог.

man-irshava-2