Шевченківські дні у дошкільних навчальних закладах Іршавського району

irshsheva1

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.
Цього року відзначається 200 річниця від дня народження поета. З метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов'язаного з іменем видатного митця, протягом року у дошкільних навчальних закладах району проходили різноманітні заходи: бесіди, заняття, малювання за творами Т.Г.Шевченка, літературні вікторини з ілюстрацій до творів великого поета та художника, музичні розваги та різноманітні конкурси. У вересні пройшов конкурс на кращий куточок у групі «Живеш, Тарасе, поміж нами».

У листопаді в кожному садочку Іршавського району проводився конкурс знавців поезії Т. Г.Шевченка «Мій улюблений вірш».
На заходах, які пройшли в Іршавських дошкільних навчальних закладах були присутні представники відділу освіти Іршавської РДА Г.А.Фулитка та І.Й.Цільо, гостя з відділу освіти Новоград-Волинської РДА В.В.Гопанчук і, звичайно, дітки різних вікових груп.
Мета заходу – донести до дошкільнят красу і багатство української мови, розвивати мовленнєві здібності дітей, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси.  
Вихованці старшої та середньої груп Іршавського ДНЗ №1 (завідувач С.М. Мелай) на тематичному ранку декламували віршики Т.Г.Шевченка. Підготували дошкільнят вихователі старшої групи Я.О. Попович та середньої – В.В.Ліган та Н.М.Садварій .
В Іршавських ДНЗ №3 (завідувач С.І.Петровці) та №4 (завідувач Г.І.Мейсарош) відбувся конкурс на краще читання віршів Шевченка за програмою вікових груп. Усі дошкільнята були нагороджені грамотами та подарунками. Журі визначили найкращих читців:
Іршавського ДНЗ №4 - Анастасію Мороз (молодша група) з віршем «По діброві вітер віє»; Андрійка Світлика «Заповіт», Анічку Котубей «Зацвіла в долині…», Оксанку Овсак «Дивлюсь аж світає» (середня група); Валентину Трикур «Тече вода з-під явора», Максимчика Воробканича «Любіть Україну…», Олександра Химича «Зоре моя вечірняя» (старша група).
Іршавського ДНЗ№3 - Софійку Глушко, Марточку Причина (середня рупа №2), Мирославку Янтолик, Андріанку Кізляк (старша група №1) та Юліанку Данканич (старша група №2).
Дошкільнята Іршавського ДНЗ №2 провели літературно-музичну розвагу «Садок вишневий коло хати», де в кращому читанні віршів Т.Г.Шевченка змагалися вихованці старших та середніх груп, прозвучали пісні на слова Шевченка у виконанні професійних артистів. Танок «Тече вода з-під явора» виконали дівчатка старших груп, а вихованка середньої групи Даніелка Мейсарош заспівала пісню «Я маленька українка».
На свято до діток завітали працівники районної дитячої бібліотеки з виставкою дитячих книжок про Т.Г. Шевченка та з творами Шевченка.

irshsheva2 irshsheva3

irshsheva4

irshsheva5