Осінь золота у садочку

Надворі перші заморозки, сонце встає дуже пізно, а сідає значно скоріше. Сумно дивляться на нас голі дерева, а ті листочки, що залишилися, переодяглися у жовто-червоні шати, і приваблюють своїм чарівним, різнокольоровим вбранням.

Позаду – спекота, веселе щебетання соловейка, дзюркотіння комах. Тільки цвітіння морозостійких чарівних хризантем приваблює очі. Підійшов листопад – останній осінній місяць. Сільські хазяї повизбирували свою городину, зібрали урожай. У повітрі відчувається терпкий аромат спаленого пожовклого листя, який навіює ностальгію… У такі осінні дні, зазвичай, мабуть чи не у кожній школі, дитячому садочку чи в будь-якому закладі прийнято проводити свято осені. Тут діти можуть позмагатися у виготовленні композицій своїми руками зі своїх городів: кошики з жовтих динь, наповнені овочами та фруктами, казкові герої, виготовлені з цвітної капусти, кукурудзи, кумедні їжачки, зроблені з каштанів чи горіхів та ще безліч овочево-фруктових ідей. Приємно побувати на таких конкурсах-виставках і помилуватися осінніми дарами та витівками малят.
Так само приємно було побувати нещодавно у гостях в осінньої Казки (Паук О.) у садочку в селі Горбок Іршавського району. Батьки разом з вихованцями підготували різноманітні композиції з городніх дарів осені, а малята ДНЗ с.Горбок показали чудову виставу «Свято осені» (завідувач ДНЗ Алфелді Г.В.). На деякий час усі присутні поринули у казковий світ маленьких Осені (Свирида А.), Сонечка (Обіцька С.), Хмаринки (Кампов В., Больна А.), кумедних Баранчиків (Молнар А. і Кобаль А.), грайливих Дощичка (Шустур В.) й Веселки (Савенчук Л.), цвірінькання Пташок (Туряниця І., Пантьо І.).
За звичною для цього закладу хорошою традицією, усіх присутніх теплими, приємними словами привітала завідувач садочка Ганна Василівна. Маленькі вихованці ДНЗ, склавши свої рученята на грудях, щиро помолилися за Україну, за своїх батьків та й за всіх людей і побажали «Многая літа…», вірячи, що їхню молитву почує Боженько! На свято зібралися не лише сьогоднішні вихованці дитсадка, а й його колишні випускники – учні Горбківської школи, бо кожен сьогоднішній учень школи – це учорашній вихованець Ганни Василівни.
Дітки співали, розповідали вірші про осінь. Як і зазвичай, із одвічними переживаннями та тривожними емоціями допомагали справитися вірні наставники дітей, щирі помічники й друзі – їхні вихователі та няньки (Попфалуші С.В., Галкіна С.І., Гомонай Г.П.). Кожну пісню супроводжувала весела мелодія баяну у виконанні музичного керівника Шебели В.І.
Поки проводилося свято, дорослі мали приємну нагоду помилуватися чудовими осінніми композиціями, виконані батьками дітей ДНЗ.
На завершення концертної програми казкова Осінь пригостила усіх вихованців та малечу-гостей смачними гостинцями, дбайливо приготованими завідувачем Ганною Василівною.
Свято скінчилося, а маленькі дітлахи потихеньку починають готуватися до зустрічі з найбажанішим гостем – Святим Миколаєм. Отож, побажаємо нашій малечі бути чемними, як і раніше, щоб наступне свято було таким веселим і щасливим, як і кожне свято, яке проводиться у цьому затишному невеличкому закладі!

Ірина Попович,
мати вихованця ДНЗ