Я крокую до професійної майстерності

Цими днями на базі Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст. під девізом „Розуміти один одного, поважати, любити, прощати…”відбувся педагогічний тренінг „Я крокую до майстерності”. Провела його для 14 учителів-філологів району методист Хустської РДА Подолей Н.М. Головна мета заходу – активізація творчого потенціалу педагогів, створення психологічного комфорту для професійного росту, розвиток мотивації самовдосконалення, уміння працювати в команді.

– Сьогодні все починається з учителя: і урок, і учень, і школа, і свідомість, і духовність. Учитель повинен постійно перебувати у пошуку шляхів удосконалення своєї педагогічної майстерності, мати педагогічну спрямованість. Справжній педагог повинен нести любов, добро, користь дітям і колегам своєю працею, мати інтерес до моральних засад життя дітей, духовних цінностей. Професійна спрямованість учителя – це мотивація до професії, саморозвиток, самоактуалізація та орієнтація на розвиток особистості учня, що не обмежується любов’ю до дітей, – зазначила Наталія Михайлівна.
Під час заняття методист використовувала цікаві вправи-завдання, які допомагали розкрити внутрішній потенціал учасників тренінгу: „Поділись з сусідом”, „Конверт проблем”, „Числа, які правлять світом”, „Серцезнавство”, „Рука дружби”. Чітко окреслити результат тренінгу допомогла вправа „Очікування”. Практичний блок також містив вправи „Мозковий штурм”, „Педагогічна майстерність”, „Яким я буду через 5 років”. Завершився тренінг вправою „Рюкзак. М`ясорубка. Кошик”.
Упродовж тренінгу педагоги розвивали вміння короткої самопрезентації, розв’язували проблеми, знаходили вихід із ситуації, яка може скластися, створювали портрет ідеального педагога. Атмосфера плідної роботи була створена завдяки активним формам роботи. Адже з учасниками проводилися тренінгові вправи, у ході яких педагоги змогли розкрити свій внутрішній потенціал, подискутувати з фахових тем, обмінятися думками з актуальних питань навчання та виховання школярів.Підсумовуючи ж роботу, всі переконалися, що успіх та майстерність педагога залежать від праці та бажання втілити свої мрії і прагнення в реальність. Бо успішною стає та людина, котра ставить перед собою високі цілі, домагається їх великою працею і вибудовує своє життя так, щоб дійти до мети, не чекаючи, що все станеться саме собою.
Загалом кожен, хто взяв участь у тренінгу „Якрокуюдомайстерності” отримав чудову можливість не тільки поглибититеоретичні знання, а й покращити практичні навички та підвищити рівеньпедагогічноїмайстерності.

М. Бабич,
учитель української мови
Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ступенів