VІІ зліт-змагання з туристського багатоборства серед учнівської молоді

Навчальний рік у школах завершено, але продовжують свою роботу гуртки Хустської районної станції юних туристів. Вихованці разом зі своїми керівниками здійснюють походи та екскурсії рідним краєм, проводять змагання та зльоти.
«Зміцнити здоров’я людини в дитинстві, не допустити, щоб дитина вступила в юність кволою і млявою – це означає дати їй всю повноту життєвих радощів», - писав В.Сухомлинський у книзі «Серце віддаю дітям». Тому в центрі уваги педагогічного колективу СЮТ є збереження та зміцнення здоров’я дітей: морального, фізичного, психічного, а туристсько-краєзнавча діяльність з її надзвичайною різноманітністю організаційних форм слугує найкращою пропагандою здорового способу життя серед учнівської та студентської молоді.


«Дитина найкраще сприймає, осмислює і запам’ятовує знання тоді, коли вона їх переживає. Без емоційного ставлення до знань, без інтересу, подиву, задоволення, радості, захоплення, упевненості та інших позитивних переживань неможливе успішне навчання».
Щорічно у червні Хустська станція юних туристів проводить районний зліт-змагання з туристського багатоборства, на якому виявляється рівень отриманих знань та закріплюються навички з техніки пішохідного туризму за навчальний рік.
11-13 червня 2014 року вихованці Хустської СЮТ зібралися на традиційний VІІ зліт-змагання з туристського багатоборства серед учнівської молоді в смт Вишково - Шаян (урочище «Вілловивдь»). У змаганнях взяв участь 131 учасник (22 команди - 17 команд молодшої вікової категорії та 5 команд старшої вікової категорії ) із 16 шкіл району.
Відкрив зліт-змагання Ком’яті Василь Миколайович, директор Хустської станції юних туристів. Із вітальним словом від управління освіти і науки, молоді та спорту Хустської РДА до учасників змагань звернувся Пентя Іван Дмитрович, методист райметодкабінету. Право підняти державний прапор України надали капітанам Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст., Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст. – переможцям минулорічних змагань. Головний суддя, Бляшинець Володимир Васильович, привітав учасників VІІ зльоту-змагань, а потім ознайомив із програмою змагань та умовами проходження наведеної дистанції.
Змагання видалися досить цікавими: багато дітей вперше випробовували себе в цьому виді спорту, але їхня наполегливість і цілеспрямованість допомогли подолати складні дистанції. Найкраще проявили себе команди:
- молодшої вікової категорії:
- І місце – команда гуртка «Юні туристи-краєзнавці» при Боронявській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник гуртка Баняс І.П.);
- старшої вікової категорії:
- І місце – команда гуртка «Спортивне орієнтування» при Липовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник гуртка Бляшинець В.В.).
У рамках зльоту проводилися конкурси: представлення команди (назва команди, девіз, речівка, пісня); розпалювання вогнища; мікроспринт; зблокування страху вальної системи; в’язання вузлів; туристична вікторина; облаштування та оформлення бівуаку; приготування їжі в польових умовах.
Переможцями конкурсної програми стали команди:
- І місце - команда гуртка «Пішохідний туризм» при Рокосівській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник гуртка Палчей Н.Ю.).
Підготовка таких заходів вимагає великих витрат часу та сил, але їх варто робити. Щасливі обличчя наших вихованців – найкраще тому підтвердження. Такі заходи приносять велику користь у вихованні молоді. Змагання й підготовка до них допомагають згуртувати, здружити між собою колективи шкіл, а керівникам гуртків – краще пізнати своїх вихованців. Невпевненість, з якою діти оглядають уранці наповнені перешкодами технічні етапи, змінюється бажанням обов’язково їх пройти. Подолання перешкод змушує їх повірити у власні сили, викликає почуття гордості й задоволення.
Сповнені цікавих вражень діти Хустської районної станції юних туристів повернулися додому.
Але на цьому Хустська районна станція юних туристів не завершує свою роботу. Попереду обласні змагання «Євро-Карпати», походи, екскурсії стежками рідного краю, сплави рікою Тиса та літній відпочинок у таборі «Юний турист».

Н. Палчей,
заступник директора Хустської районної СЮТ