Співпраця в міжнародному проекті набирає обертів

Набирає обертів співпраця українських шкіл із європейськими партнерами в рамках міжнародного проекту eTwinning. Серед учасників Закарпаття – спеціалізована школа І-ІІІ ст. №3 м. Хуста. Учні школи вже взяли участь в 10 проектах. Своїми результатами вони поділилися з іншими українськими школами-учасниками. Творчий звіт вже представлено на українському сайті eTwinning Plus. Учні та вчителі показали свої здобутки в проекті «Чому варто побачити ваш край?» “Why is it worth seeing your region?”.

У рамках проекту учні вчаться пишатися своєю Батьківщиною, розповідати про неповторність своєї країни, знайомитися з унікальністю інших місць, зокрема, вивчати особливості мови, місцевості, регіону, природних ресурсів тощо. Діти також представляють свої школи, знаходять друзів серед країн-партнерів, готують презентації в PowerPoint, короткі відеофільми, представляють туристичні принади свого регіону. Проект включає індивідуальний обмін повідомленнями за допомогою email та традиційне листування. Школи розміщують матеріали у TwinSpace і організовують шкільний показ матеріалів та презентацій шкіл-партнерів.
Проект передбачає співпрацю вчителів в межах школи з таких предметів, як іноземні мови, релігієзнавство, образотворче мистецтво, географія, історія культури, історія, інформатика,  інформаційно-комунікаційні технології.
Відгук вчителя:
Наталія Орлик (м.Хуст): «Учні краще пізнали свій край, його визначні історичні місця, природні красоти. Вони побачили різноманітні місця планети та налагодили контакти з учнями різних країн світу. Проект ми пов’язали з темами «Шкільне життя», «Природа і світ», «Я, моя сім’я та мої друзі». Єдиними труднощами було організувати роботу так, щоб охопити якомога більше матеріалів і розповісти партнерам якнайбільше про наш край».
Відгук учня:
Катерина Гомечко (м.Хуст): «Мені дуже сподобалося брати участь в проекті. Я познайомилася з чудовими дівчатами з Вірменії, Румунії, Франції та Греції. Працюючи у проекті, я відчула справжню гордість за рідний край, місто, в якому живу. Дуже хотілося б взяти участь у подібному проекті ще раз».
Нашу школу запросили до участі в он-лайн курсі (Learning Event), який тривав з 28 квітня до 12 травня в рамках програми “Using Google Earth in teaching”.
Курс передбачений для вчителів, щоб надати їм додаткові інструменти та знаряддя ІКТ для роботи на уроці. Завдання курсу – використання Google Earth як навчального засобу. Головна мета – показати, як вчителі можуть застосовувати Google Earth, щоб покращити методи викладання. Дуже корисною була можливість дискутувати з вчителями з різних країн Європи під час он-лайн курсу.
На 29 травня заплановано Skype спілкування з учнями Португалії, Греції та Польщі.
Сподіваємося, це стане додатковим стимулом для учнів вивчати англійську мову, прекрасним прикладом показати практичну значимість її вивчення.

Наталія Орлик,
учитель англійської мови Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3,
учасник міжнародного проекту “eTwinning”