Освіта м. Хуста має ким пишатися!

В останні дні травня вже традиційно збирається учнівська та вчительська громада на свято – свято вшанування призерів ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських олімпіад та конкурсів, ІІ та ІІІ етапів захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
19 травня гостинно зустріла учасників та гостей свята концертна зала Хустської СШ І-ІІІ ст. № 6. Привітати найкращих учнів прийшли Хустський міський голова Володимир Кащук, керуючий справами Хустського міськвиконкому Василь Сабадош, начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Василь Мочарник, голова міського профспілкового комітету Володимир Квик та завідувач міського методичного кабінету Світлана Луканець.


  З вітальним словом до присутніх звернувся Хустський міський голова:
- Участь в олімпіадах – це щоденна робота у школі з учителями та вдома самостійно. І шана тим юним даруванням, які ступили на цей тернистий шлях за покликанням душі, за внутрішнім бажанням зробити більше, ніж того вимагає шкільна програма. Майбутнє твориться сьогодні, і Хуст має ким пишатися – маємо потужний потенціал творчої та обдарованої молоді. Піднятися на вершину слави вам, здібним учням, допомогли як особистісні якості: наполегливість, цілеспрямованість та вміння сконцентруватися, так і підтримка справжніх фахівців своєї справи – ваших талановитих учителів. Низький уклін вам, сіячам мудрого, доброго, вічного, та щирі побажання творчої наснаги, виваженості, добра, миру та процвітання.
Володимир Павлович вручив Олашин Андріані, учениці 10 класу Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 диплом ІІІ ступеня переможцеві ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики (учитель Басараб В.Д.) та дипломи І та ІІ ступеня переможця ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад з фізики, математики, інформатики та інформаційних технологій. Ще 16 учнів-призерів отримали дипломи І та ІІ ступеня переможця ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів, а всі учні-переможці 8-10 класів - Сертифікати на відпочинок в оздоровчих таборах із рук Хустського міського голови.
До учасників зібрання зі словами вдячності звернувся В.В.Мочарник, начальник управління освіти, релігій та у справах національностей. Василь Васильович відмітив, що цьогоріч учасниками ІІІ етапу учнівських олімпіад було 127 учнів з усіх навчальних закладів міста, з них 43 стали призерами, що складає 34% якості і є одним з найвищих на рівні області показників. 8 учнів були учасниками ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з фізики, географії, економіки, французької мови, історії, правознавства, одна учениця стала призером, виборовши диплом ІІІ ступеня. Потім Мочарник В.В. вручив 24 дипломи ІІІ ступеня учням-переможцям та подяки учителям-предметникам, які підготували призерів.
Луканець С.І., завідувач ММК вручила дипломи ІІ та ІІІ ступеня переможцям ІІ (обласного) етапу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та подякувала їм та їхнім наставникам. Світлана Іванівна побажала усім присутнім у залі одинадцятикласникам успішно скласти ЗНО та вступити на навчання у найпрестижніші виші України, але тільки за покликом серця.
Однак свято талантів було б неповним без дивовижно-цікавих, артистичних номерів вихованців Хустської школи мистецтв. Чудовим подарунком для всіх присутніх стали виступи лауреата І ступеня обласного конкурсу художнього слова ім. Івана Ірлявського, призерки обласного конкуру «Юні зірки Мельпомени», переможця міського конкурсу читців поезії Т.Шевченка –  Олександри Волос (викладач - Наталії Гержик), переможця обласного конкурсу словацької пісні Ярослава Коцана (викладач - Оксани Липчей, супровід Світлани Паштецької, Вікторії Якобчук та Мар’яни Шимон), другокласників-танцюристів Хустської школи мистецтв (постановка Марини Білинець), лауреата І ступеня обласного конкурсу індивідуальних виконавці відділу фортепіано Сільвії Джумурат (викладач - Тамари Нікітіної), лауреатів І ступеня обласного конкурсу ансамблів малих форм Кароліни Борис та Ярослава Ракушинця (клас викладач - Неллі Чолан), лауреата І ступеня обласного конкурсу індивідуальних виконавців відділу духових інструментів Мочар Естер (викладач - Світлана Січ, концертмейстер - Елеонора Кошинська), дипломанта ІІ ступеня обласного конкурсу індивідуальних виконавців відділу духових інструментів Катерини Кващук (викладач - Світлана Січ), лауреата І ступеня обласних конкурсів вокального мистецтва Богдана Ботара (викладач - Нелі Чолан, концертмейстер -Леся Мітру), призера ІІ премії Всеукраїнського відкритого конкурсу баяністів-аккордеоністів «Візерунки Прикарпаття» в м. Дрогобич Олександра Поради (викладач - Світлана Паштецька), лауреатів І ступеня обласного конкурсу ансамблів малих форм, ансамблю «Перлинка» (керівник Оксана Липчей), лауреатів І ступеня обласного конкурсу ансамблів відділу духових інструментів, секстету учнів старших класів у складі Владислава Білічака, Віктора Дуди, Роберта Мітру, Антоніни Курти, Естер Мочар, Катерини Кващук, а також лауреатів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Юні зірки Мельпомени», дипломантів Міжнародного конкурсу хореографічного мистецтва в Болгарії (м. Балчік) -  дитячого зразкового хореографічного ансамблю «Хустяночка» з композицією «Дюймовочка» (солісти Діана Венгловська, Владислав Флейса, постановка Ірини Гнепи).
На завершення заходу, ведучі Тетяна Дуда та Наталія Гержик висловили надію на зустрічі з нагоди вшанування переможців олімпіад у 2015 році.