Ми тебе не забудемо, Тарасе

TVryWsXPX5k

Час рікою пливе, а точніше – летить. Нещодавно відсвяткували 195 річницю від дня народження Т.Г.Шевченка, а сьогодні святкуємо 200-річчя. Чому саме зараз, майже через півтора століття, його твори хвилюють, навчають, тривожать душі?

Справді, як можна не захоплюватися Шевченком, не схилятися перед його стражданнями та мужністю. Він був світочем нашої поезії, символом високого духу української нації і, водночас, чутливою та вразливою людиною. Життєвий та творчий шлях Тараса Шевченко – унікальний, він представник національної культури нашої держави. Творчість поета, художника, прозаїка привертає все більше уваги дослідників.
Для учнів Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. вже стало доброю традицією щорічно, на початку весни, збиратися для святкування річниці від дня народження Кобзаря, щоб у котрий раз переживати хвилюючі миті зустрічі з невмирущим словом поета. Упродовж цього навчального року у школі проходять заходи, присвячені пам’яті великого Кобзаря. Участь у загальношкільних масових заходах беруть усі учні школи. Це виставки творчих робіт і малюнків, конкурси літературні і декламаторів. Вечори, які передають найцікавіші миті з життя Т.Г.Шевченка.
Цікаво пройшли заходи у початковій ланці школи. У кожному класному приміщенні були оформлені шевченківські світлиці, проведено конкурси, літературні читання, виставки, презентації. А в лютому проведено спільний виховний захід школи та дошкільного навчального закладу «Ми тебе не забудемо, Тарасе». Учні та вихованці демонстрували свої таланти у виразному читанні віршів та виконанні пісень. Атмосфери урочистості додавало святкове вбрання – вчителі й учні були одягнені у вишиванки.
Для нас творчість Тараса Шевченка – не тільки історично-літературне минуле українського народу, але і частина сучасної культури. Адже Шевченко відкрив світові національне буття українців, він став національним пророком і генієм. І саме сьогодні всі повинні відкривати для себе його скарбницю творчості.

А.Д. Селемонка, учитель української мови та літератури
Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Хустського району