Хуст, Хустський район

З любов’ю та добром у серці

myk 1

День Святого Миколая – це особливе свято, яке вчить нас вірити в чудо, як вірять у нього діти, навчає милосердю, доброті та чуйності, всепрощенню та любові до ближніх. У цей особливий день кожна дитина повинна відчути любов та опіку Святого, і саме ми, дорослі, можемо подарувати радість свята кожній дитині, свою любов, тепло та ніжність.

Буктрейлер по-українськи: додаткова промоція книги чи забавки для дітей?

stil 4

Розглянути способи реалізації проєкту буктрейлеру у межах шкільної навчальної програмизібрались 17 грудня на засіданні Круглого столу члени творчої групи вчителів української мови у гостинній Липовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Григорик О.В.).

„Методичний дайджест”

vuw 2

Нещодавно у Вишківському НВК ім. Ф. Келчеі методистами РМК Вікторією Кір’яновою та Оленою Андьол проведено „методичний дайджест” для музичних керівників ЗДО та вчителів художньо-естетичного циклу ЗЗСО „Педагогічна творчість – крок до результативного успіху та досягнення мети у роботі з обдарованими дітьми”.

Ед’ютейнмент: інноваційний підхід до навчання сучасних дітей

edjut 1

Ми живемо в динамічному світі, що дуже швидко змінюється. Ці зміни стосуються всіх сфер нашого буття і, звичайно, освіти. Вони вимагають від нас, педагогів, нових підходів до визначення форм і методів навчання та виховання сучасного покоління. Навчання, що дарує радість і дітям, і педагогам, – мрія чи реальність?
Наприкінці листопада на базі Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання „клубу творчої педагогіки” для вчителів зарубіжної літератури „Ед’ютейнмент: інноваційний підхід до навчання сучасних дітей”. Ця тема виявилася наразі актуальною та вмотивованою. А що ж таке ед’ютейнмент? Це метод активного навчання, оснований на концепції навчання через розваги тапровідною метою якого є урізноманітнення процесу отримання знань. Дана технологія направлена на активізацію пізнавального процесу, отримання нових знань у неформальній обстановці.

Креативні фідбеки або обговорювайка вчителів-філологів Хустщини

create 1

Надворі тужливо плаче осінь, а в Хустському районному методичному кабінеті тепло і затишно. Тут зібралося об’єднання креативних педагогів-однодумців – творча група вчителів української мови та літератури, які мають бажання і здатність самостійно вчитися, застосовувати нові знання, прагнуть творити й саморозвиватися.

Вчителі Хустського району підвищували свій фаховий рівень на „EdFest”

fest 1 

Жовто-багряна осінь швидкоплинно змінює свої краєвиди. Ще вчора було похмуро і сонечко ледь-ледь виходило з-за хмар, а зранку посміхалося, зігріваючи своїми по-осінньому прохолодними променями. Мружачись від напівтеплого сонця, кутаючись в жовто-багряну ковдру, робить ще невпевнені кроки юний осінній освітянський EdFest. Долаючи ніч і день, шукаючи в минулому вогники для майбутнього, створюючи сьогодення на підґрунті бажання, упевненості і наполегливості…

У світі прекрасного

ncel 1За останні роки інтерес до проблеми творчості значно зріс, а в умовах концепції Нової української школи він є особливо актуальним.
Як урізноманітнити своє дозвілля з дитиною, коли звичайні олівці та фарби вже не цікаві, творчо та по-новому провести час, поринути в іншу культуру? Саме такі питання розглядалися під час семінару „Креативність і творче сприйняття засобами використання нетрадиційних технік зображення”, який відбувся на базі Нижньоселищенського закладу дошкільної освіти.

STEM-освіта: світ інноваційних можливостей

stem 1Ви ніколи не замислювались над питанням, яким буде світ через якихось десять років? Дивлячись, як стрімко розвивається людство, важко передбачити, чи не так? Та саме в цьому світі наші діти житимуть та будуватимуть кар’єру.  Чи здатні сучасні школи підготувати їх до реального життя? Відповіддю може стати STEM-освіта, яка останнім часом в освітньому просторі України набирає обертів.

Граючись вивчаємо французьку мову

nuw 1

Визнання на державному рівні доцільності запровадження іноземної мови у початковій школі стало предметом зацікавлених дискусій педагогів, філологів та батьків. У наш час вкрай важливо замислитися над завданням раннього шкільного навчання цього предмета і можливостями його реалізації, оскільки в суспільстві існує велика потреба в фахівцях з якісно високим рівнем мовної підготовки.О.І.Рацюк, методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, надає доречні та науково-методичні рекомендації вчителям французької мови щодо модернізації процесу викладання іноземних мов в системі освіти й широкого використання комунікативного, компетентнісного підходів реалізації загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Налагоджена тісна співпраця з даного питання між методистом ЗІППО і РМК відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА (І.В. Прокупцянич), закладами загальної середньої освіти, зокрема Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови (директор Мандзюк В.П.).

Шануймо земляків

jyve 4

Відомо, що патріотизм починається з любові до своєї оселі, з колискової, яку співала мати, з рідної мови і пісні. Саме ці фактори формують поняття «малої батьківщини». Пізніше, приходить усвідомлення себе сином чи дочкою великої Батьківщини – України, гордість за її славне минуле і розуміння того, що треба працювати для її майбутнього. Без першого не буде другого.
Література рідного краю – один із розділів навчальної програми, що вивчається на уроках української літератури. Об’єктом її вивчення є художні твори письменників певного регіону, які й становлять зміст курсу літератури рідного краю з урахуванням специфіки предмета української літератури як виду мистецтва.