Програми для вчителів англійської мови

В область надійшли матеріали для вчителів англійської мови, презентовані Британською Радою в Україні та навчально-методичні комплекси для вчителів англійської мови – слухачів курсів фахового удосконалення – результат спільного проекту між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Британською Радою в Україні.

Нагадаємо, що 7 листопада 2012 року відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом, Головою Британської Ради сером Верноном Еллісом та Головою Британської Ради в Україні Мартіном Даулом.
Під час зустрічі Євген Суліма та Вернон Елліс підписали Меморандум між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Британською Радою в Україні про співробітництво на 2012-2015 роки. Перший заступник Міністра відзначив, що МОНмолодьспортом та Британською Радою реалізовано цілу низку спільних проектів, серед яких  двостороннє партнерство у сфері професійного розвитку викладачів англійської мови в українських школах та розповсюдження нових мультимедійних навчальних матеріалів з англійської мови. Сторони домовилися поглибити існуюче співробітництво у сфері викладання та вивчення англійської мови в навчальних закладах, спираючись на спільний досвід створення нових навчальних програм з англійської мови  та фахової підготовки вчителів. Поглиблена співпраця включатиме продовження партнерських зв’язків із закладами післядипломної освіти; розширення роботи у секторі додипломної педагогічної освіти; поширення нових курсів та навчальних ресурсів, що створені із використанням інформаційно-комунікаційних технологій, для підвищення фахової майстерності вчителів англійської мови; а також вивчення можливостей щодо створення програм для дітей шкільного віку, в тому числі, із особливими потребами. А вже через тиждень  14 листопада  2012 року у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулося відкриття підсумкового тренінг-семінару методистів англійської мови обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти в рамках спільного проекту з Британською Радою в Україні. Проект ініційовано МОНмолодьспорту в листопаді 2011 року з метою оновлення змісту програм із фахового удосконалення вчителів англійської мови. Метою програми є: сприяння професійному розвитку вчителів та мотивування їх до використання ефективних інструментів професійного розвитку; подолання усталених стереотипів щодо ролі вчителя в навчально-виховному процесі як ретранслятора інформації, а також сприяння його усвідомлення власної ролі як організатора процесу навчання; заохочення використання інформаційних та комунікативних технологій задля підвищення ефективності навчання.
Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський подякував усім за ефективну роботу та зазначив, що фахівці Британської Ради разом із нашими фахівцями створили сучасний продукт. За його словами, книжками, виданими у рамках проекту, будуть користуватися ті, хто прийде на курси підвищення кваліфікації. «В Україні сьогодні відбувається лінгвістична революція. Адже далеко не в кожній країні іноземну мову починають вивчати з 1-го класу, і далеко не в кожній країні вивчають другу іноземну мову. А в Україні з 1 вересня наступного року усі наші діти, починаючи з 5-го класу, будуть вивчати другу іноземну мову», - заявив він.
Сьогодні кожен навчальний заклад області отримає добірку мультимедійних навчальних матеріалів з англійської мови для використання у школах, презентованих  Британською Радою в Україні.