Запрацював новий дитячий садок

Ще 9 дошкільних закладів відкриють в області до кінця року.
Якщо колись на Закарпатті міркували, як заповнити дошкільні дитячі заклади, то тепер - як знайти місця для всіх охочих. У кожному районі ця проблема розв’язується по-своєму. Наприклад, у селі Завидово, що на Мукачівщині, дошкільний навчальний заклад побудували... за кошти благодійників.
Новий дитсадок у Завидові відтепер відвідуватимуть 70 вихованців. Його урочисте відкриття відбулося у вівторок, 1 вересня. Зводили дошкільний заклад за спонсорські кошти нашого земляка Віктора Балоги. Його будівництво розпочали два роки тому. За цей час було зведено сучасну двоповерхову бу¬дівлю. В дитсадку є гральні зали, спальні кімнати, службові приміщення, санвузол. Усе це створено фактично з нуля, умебльовано і оснащено всім необхідним обладнанням. Дитсадок забезпечено водопостачанням, є сучасні санвузли, власна котельня. На першому поверсі відкрито дві групи: ясельно-молодшу та середньо-старшу, на другому – будуть навчатися учні перших класів.
– В області лише 42 відсотки дітей мають змогу відвідувати дошкільні заклади, і тому ця проблема сьогодні є однією із найактуальніших. Те, що будують дитсадки за спонсорські кошти, надзвичайно благородна справа, – каже начальник управління науки та освіти облдержадміністрації Михайло Мотильчак. – Сьогодні ми не просто відкриваємо дитячі садки, намагаємося робити це за європейськими стандартами – це стосується і харчування та навчання дітей, і обладнання приміщень.
Зростання народжуваності, приріст населення, що третій рік поспіль фіксується в нашому краї, – явище, звичайно відрадне. Щороку збільшується й кількість діток, яких батьки хочуть віддати у дитсадки. На сьогодні в області проживає більше 84 тисяч дітей віком від одного до шести років. А показник охоплення дошкільнят вихованням у дитсадках в нас є нижчим від загальнодержавного. Разом з тим за минулий рік вдалося суттєво збільшити показник охоплення освітою дітей п’ятирічного віку – з 64 до 75 відсотків.
Нині на Закарпатті є 528 дошкільних навчальних закладів. З введенням в дію нових закладів дефіцит вільних місць у закарпатських дитсадках скорочується. Якщо у 2001 році дошкільні заклади відвідувала 21 тисяча 661 дитина, то на сьогодні їх вже понад 33 тисячі. У порівнянні з 2007 роком мережа дошкільних закладів збільшилася на 7 одиниць, а кількість дітей, що відвідують дитсадки, – майже на З тисячі. Цьогоріч нові дошкільні заклади вже відкрили у селі Крайниково Хустського та в селі Шом Берегівського району, капітально відреконструйовано дитсадок в селі Невицьке на Ужгородщині. Вже до кінця року відновлять роботу ще 9 дитсадків – по одному у Виноградівському, Іршавському, Тячівському, Міжгірському, Воловецькому, Рахівському, Великоберезнянському, Хустському та Ужгородському районах. Також до кінця 2009 року планується відновити роботу 39 груп у діючих дошкільних закладах. Це дасть можливість додатково охопити до¬шкільною освітою більше тисячі дітей. В діючих до¬шкільних закладах проводитимуть ремонти, триватиме закупівля нових меблів та іграшок. Також триватиме газифікація та реконструкція систем опалення. Кошти на ці потреби виділяються як з обласного бюджету, так частково і з місцевих.