Програма "Шкільний автобус"

Закарпатська обласна рада внесла зміни до обласної програми "Шкільний автобус". Детально про зміни а також коментар начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Михайла МОТИЛЬЧАКА.

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Двадцять п’ята сесія
V скликання
РІШЕННЯ
від 7 серпня 2009 року №911 м. Ужгород
Про внесення змін
до обласної програми «Шкільний автобус»

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядуван¬ня в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 31 «Про затвердження Програми «Шкільний автобус» обласна рада вирішила:
1. Внести зміни до обласної програми «Шкільний автобус», затвердженої рішенням обласної ради від 23 вересня 2003 року № 235, виклавши розділ «Основні заходи щодо виконання обласної програми «Шкільний автобус» у новій редакції (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Поповича М.А. і постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури і спорту (Орос І.І.). Голова ради М. КІЧКОВСЬКИЙ

• Коментар начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Михайла МОТИЛЬЧАКА:
– В області за межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення 12,1 відсотка загальної кількості учнів, які про¬живають на селі. З року в рік внаслідок фізичного зносу матеріальної бази автотранспортних підприємств, що обслуговували сільські населені пункти, розв’язання цієї проблеми ускладнюється. Для створення умов для забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і праці та додому учнів і педагогічних працівників, рішенням сесії обласної ради IV скликання від 23 вересня 2003 року затверджена довгострокова обласна програма «Шкільний автобус», загальна вартість якої склала 13191,8 тис. гривень. За період дії програми для сільських шкіл за рахунок обласного бюджету придбано 41 автобус на загальну суму 4978,9 тис. гривень. У 2009 році за рахунок обласного бюджету планується закупити ще 9 автобусів. На це буде спрямовано 1980 тис. гривень.
Виконання програми перебуває на постійному контролі в обласній раді та обласній державній адміністрації.
Враховуючи важливість і актуальність виконання вимог зако¬нодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників, внесені зміни до вищезгаданої програми дадуть можливість реалізації програми «Шкільний автобус» у повному обсязі.