Навчально-методичне забезпечення загальноосвітньої підготовки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій

pto116 лютого в режимі онлайн відбулося засідання методичної секції заступників директорів з навчальної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, присвячене питанням навчально-методичного забезпечення загальноосвітньої підготовки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Роботу вебінару розпочала методист Навчально-методичного центру ПТО, керівник секції – Світлана Вайда, яка вказала на особливості організації освітнього процесу у зв’язку з епідемічною ситуацією щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-19, акцентувала увагу на необхідності забезпечення реалізації освітніх програм.
Досвідом роботи в умовах карантину ділилися педагоги ДНЗ „Мукачівський центр ПТО”. Олеся Петрушева, викладач інформатики, ознайомила учасників із інтерактивним освітнім програмним забезпеченням для вчителів mozaBook і mozaWeb, яке опанувала та використовує в освітньому процесі.
Методист Лілія Сорока розповіла присутнім про роботу з обдарованими здобувачами освіти, зокрема про участь і результативність в учнівських Інтернет-олімпіадах, які проводяться щороку з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій на освітньому онлайн-порталі „На Урок”. Також інформувала про організацію й проведення відкритих уроків під час змішаної та дистанційної форм освітнього процесу, презентувала окремі моменти проведених онлайн-уроків. Цьому питанню приділяється особлива увага, оскільки у закладах освіти наразі проводиться активна робота з вивчення досвіду діяльності педагогічних працівників, які атестуються.
Разом із тим у ході вебінару керівник секції винесла на розгляд наступні питання:
– навчальні досягнення, якість знань здобувачів освіти ЗП(ПТ)О із загальноосвітньої підготовки за підсумками І семестру 2020/2021 н. р.;
– підсумки обласного конкурсу на кращу методичну розробку уроку з математики „Мій відкритий урок”;
– участь у всеукраїнському конкурсі „Учитель року – 2021, Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків „Лелека – 2020”;
– результати проведення ІІІ Всеукраїнського етапу огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в ЗП(ПТ)О за 2019/2020 н. р.
На завершення заходу Світлана Вайда зосередила увагу колег на підготовку щодо проведення державної підсумкової атестації у 2021 році, якість зведених відомостей та поданих інформацій із моніторингових досліджень.
Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області