ЛІТО: ОЗДОРОВЛЕННЯ І ВІДПОЧИНОК

У школах розпочалися літні канікули. Перед багатьма батьками знову постане стара проблема: куди подіти дітей?
Літній час школярів чітко розмежували на «оздоровлення» і «відпочинок». Зміни були викликані Законом України, який набрав чинності з 1 січня цього року, — «Про відпочинок і оздоровлення». Ще торік будь-який відпочинок школярів називали оздоровленням, хоча він проводився лише на базі звичайних таборів, без застосування оздоровчих процедур. Новий закон розмежував ці два поняття, і відтепер відпочинок школярів триватиме 14 днів, а оздоровлення – 21. Завдяки такому розмежуванню стане відомо, скільки дітей, з тих, що потребують, оздоровилися, а скільки – ні.
Оздоровлюватися в пансіонатах і санаторіях (зокрема в дитячих «Малятку» і «Човні») зможуть тільки діти, що перебувають на диспансерному обліку (інваліди, діти з певним діагнозом), решта ж школярів (діти з багатодітних, соціально незахищених родин, ті, що стоять на обліку в міліції) відпочиватиме у звичайних стаціонарних або денних таборах. Цього літа 551 літній табір. 485 з них – з денним перебуванням, тобто табори, організовані при школах, 19 заміських (стаціонарних) таборів і 2 санаторії. Чимало школярів поїдуть влітку на Азовське море та Чорне – в районі Одещини.
Як і минулими роками, цього літа путівки на оздоровлення та відпочинок отримають й обдаровані діти. Наприклад, для юних художників у області працює літня база відпочинку в селі Чинадійово на Мукачівщині, талановитих хустян оздоровлюватиме тамтешня влада. Такі табори діятимуть у багатьох районах області».
Цьогоріч до оздоровчої кампанії залучені медики. Саме за їхніми рекомендаціями діти отримали путівки в санаторії та пансіонати, відповідно до типу захворювання. Адже дуже важливо, щоб путівки на санаторне лікування потрапляли до тих, хто цього справді потребує.
Цього літа в обласному бюджеті заплановано видатків на оздоровлення в сумі 2207,8 тис. грн., за кошти місцевих бюджетів – 9587,1 тис. грн.
Один день оздоровлення чи відпочинку дитини обійдеться у 127,2 грн.