25 травня – День філолога

filПрофесійне свято – День філолога – святкується в Україні 25 травня, на наступний день після Дня Слов'янської писемності та культури. Це свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту. Філологи – це люди, які володіють мовними хитросплетіннями, які допомагають зберегти та урізноманітнити багату культурну спадщину українського народу, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі.

Філологія – велика область знань, дозволяє професійно проводити аналіз письмових текстів, спираючись на основу їх змістовної частини, стилістичної і мовної конструкції, встановлюючи з високою точністю унікальну історію і сутність особливої духовної культури даного суспільства.
Сьогодні ми вітаємо справжніх українців, шанувальників милозвучної мови, знавців та шанувальників рідного слова. Це усе разом дає нам можливість відчути себе частиною великого народу, який володіє найбільшим скарбом – мовою. Адже, мова народу – це генетичний код національної культури, запорука самобутності та самозбереження. Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі любитимемо та плекатимемо її.
З професійним святом!