Зустріч у прес-центрі «Закарпатської правди»

26 січня 2012 року начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак зустрівся з журналістами краю у прес-центрі «Закарпатської правди». Основними темами зустрічі були порядок закінчення навчального року, організація зовнішнього незалежного оцінювання і вступної кампанії у 2012 році та стан і перспективи розвитку освіти області.


Розпочинаючи прес-конференцію, Михайло Мотильчак поінформував журналістів про реалізацію найбільш важливих питань, що знаходяться на постійному контролі обласного управління освіти і науки, яким упродовж 2011 року здійснювались заходи з реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.
Пріоритетним завданням діяльності управління було, є і буде забезпечення стабільної роботи галузі та створення належних умов для надання дітям і молоді рівного доступу до якісної освіти.
Зазначене питання упродовж року перебувало на постійному особистому контролі голови обласної державної адміністрації О.О.Ледиди та заступника голови з гуманітарних питань І.І.Качура.
Питання роботи освітньої галузі неодноразово розглядались на колегіях облдержадміністрації. Зокрема, йшлося про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, організацію харчування, будівництво, реконструкцію та оптимізацію мережі навчальних закладів, підготовку навчальних закладів до роботи в новому навчальному році та осінньо-зимовий період, розглядалось питання моніторингу ринку праці щодо підготовки робітничих кадрів та модернізації матеріальних та кадрових ресурсів системи професійно-технічної освіти тощо.
На сьогодні забезпечення роботи галузі здійснюється через програмно-цільовий підхід. Програми із забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами, сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін, комп’ютерними комплексами, мультимедійними дошками активно впроваджуються в області.
Місцевим бюджетам надано субвенції у розмірі 47,2 млн. грн., у т.ч. коштів із державного бюджету 17,5 млн. гривень, обласного бюджету – 29,7 млн. гривень.
Відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік” фінансування освітньої галузі Закарпатської області передбачено в обсязі 2051,7 млн. грн., що на 20,1% більше, ніж у 2011 році.
Керівник освітньої галузі поінформував громадськість про порядок закінчення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та державної підсумкової атестації. Зокрема, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.11 №686-р та листа Міністерства освіти і науки України від 21.07.11 №1/9-556 „Щодо організації навчально-виховного процесу в 2011/2012 навчальному році”, у зв'язку із проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, дещо змістилися терміни закінчення поточного навчального року. Навчальні заняття у 1-8 та 10-х класах завершуються 25.05.12, у 9-х класах – 14.05.12, в 11-х класах – 03.05.12.
Після успішного завершення навчального року буде проведена державна підсумкова атестація: у 4-х класах з 11 до 18 травня 2012 року, у 9-х класах з 15 до 30 травня 2012 року; у 11-х класах з 4 до 11 травня 2012 року.
Із 15 травня до 7 червня 2012 року для зареєстрованих учасників пройде зовнішнє незалежне оцінювання на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Ужгорода, Мукачева, Хуста, Виноградова, Тячева.
Михайло Мотильчак розповів журналістам про особливості цьогорічного тестування, де випускники, бажаючі стати студентами, на відміну від минулого року, для тестування можуть обрати тільки 4 предмети, а до предметів тестування введено новий – всесвітню історію.
У ході прес-конференції Михайло Мотильчак дав відповідь на низку запитань журналістів.