Презентація книги про боротьбу за незалежність України

53593433 827465554281819 662718088042512384 n

„Святкування 80-ї річниці Карпатської України на Закарпатті розпочалося в м. Ужгороді з презентації книг, виданих коштом обласної Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018 – 2020 рр.

Перше видання — це „Вершина духу” Миколи Вегеша та Маріана Токаря (в книзі зібрані спогади очевидців подій часів Карпатської України). Друга книга розповідає про українську боротьбу на Закарпатті у 80-90-х роках – автори Михайло Басараб та Маріан Токар, „Закарпаття: нариси боротьби за українську державність”, – зазначив на прес-конференції Ярослав Галас, заступник голови Закарпатської ОДА.
У заході взяли участь науковці, громадські діячі краю, представники духовенства, працівники видавництва „Карпати”.
Як зазначив Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, у книзі „Закарпаття: нариси боротьби за українську державність” йдеться про 80-ті роки минулого століття, коли на перехресті часу доля звела на мить героїв Гуцульської республіки, Карпатської України, сталінсько-брежнєвських гулагів, шістдесятників, і тих, хто потім піде на майдани у ХХІ столітті. Ця праця допоможе науковцям, педагогам дослідити період становлення української державності у Закарпатті.