Засідання методичної секції викладачів хімії та біології

У режимі онлайн відбулося засідання методичної секції викладачів природничо-математичного циклу (хімія, біологія) Закарпатської області з теми „Удосконалення форм і методів проведення уроків на інноваційній основі”.

Досвідом творчої співпраці педагога та учнів в умовах упровадження інноваційних методів навчання на уроках біології ділилася Кикина І.В., викладач Міжгірського професійного ліцею.
Про способи активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії і біології шляхом використання інтерактивних методів говорила Геревич О.В., викладач Тячівського професійного ліцею.
Змістовними були виступи Паращак Т.В., викладача Державного навчального закладу „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, та Чуми Ю.І., викладача Професійно-технічного училища № 33 смт В.Березний, які розповіли про шляхи вдосконалення форм і методів проведення уроків біології та хімії на інноваційній основі. Використання цікавих нетрадиційних засобів під час проведення уроків різних типів, як зазначили педагоги, значно підвищує ефективність засвоєння програмового матеріалу, сприяє досягненню навчальної та виховної мети.
Добридень А.В., методист НМЦ ПТО, наголосила на тому, що в умовах реформування змісту освіти має змінитися підхід до викладання окремих предметів з урахуванням тих компетентностей та наскрізних вмінь, які повинні сформуватися в учнів у процесі навчання. Вивчення досвіду педагогічних технологій, метою яких є формування здібностей до саморозвитку, самореалізації, критичного мислення, вміння працювати в команді, управляти, спілкуватися в багатокультурному середовищі тощо сприятиме реалізації завдань виховання цілісної духовної особистості та підготовки висококваліфікованого конкурентоздатного на ринку праці фахівця. Також Добридень А.В. розповіла про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 10 класів, серед яких – чотири варіанти підручника інтегрованого курсу „Біологія і екологія”.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області