Моніторингові дослідження у роботі заступника директора з навчальної роботи

Моніторингові дослідження освітнього процесу та його результативності дають змогу відстежувати зміни, що відбуваються в навчальному процесі, нагромаджувати інформаційну базу для постійного аналізу, виявляти динаміку змін різних ланок освітнього процесу, корегувати управлінські рішення.

Вебінар для заступників директорів з навчальної роботи, що відбувся в рамках засідання методичної секції, був присвячений цій темі. Про функції заступника директора як освітнього менеджера, напрями та систему моніторингу якості освіти розповідала методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти, керівник секції Вайда С.В.
Відтак, досвідом роботи щодо проведення моніторингу навчальних досягнень – складової освітнього моніторингу, що забезпечує відстеження стану навчальних досягнень учнів, його прогнозування та вдосконалення, ділився Теличко В.І., заступник директора з навчально-виховної роботи Хустського професійного ліцею.
Про системний підхід до моніторингових досліджень, результативність його використання розповіла Богачова О.Р., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ „Ужгородський центр ПТО”.
Серед інших розглядалися питання організації роботи з підготовки учнів до ЗНО – 2018 із української мови (викладач ВПУ №34 м. Виноградів Густа Т.М.) та оцінювання навчальних досягнень учнів з фізичної культури (викладач ДНЗ „Мукачівський центр ПТО” Гал О.О.).
Наприкінці вебінару учасники ознайомилися з узагальненими результатами моніторингу навчальної діяльності учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти за І семестр 2017/2018 навчального року та результативністю у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із загальноосвітніх предметів.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області