ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії продавець продовольчих товарів

II 1

Днями на базі Державного навчального закладу „Мукачівський центр професійно-технічної освіти” відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу з професії продавець продовольчих товарів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Конкурсантів привітала заступник голови журі конкурсу, приватний підприємець Андрусь Л.А., яка побажала учням професіоналізму під час виконання конкурсних завдань та впевненої перемоги.
Методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Закарпатській області Горячова Л.Б. поінформувала конкурсантів про порядок проведення теоретичного та практичного турів та критерії їх оцінювання.
Конкурсні завдання відповідали кваліфікаційним вимогам 3 розряду.
Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів: „Товарознавство продовольчих товарів”, „Реєстратори розрахункових операцій”, „Психологія та етика ділових відносин”, „Охорона праці”, „Облік і звітність” та включав виконання 60 тестових завдань на персональному комп’ютері.
Практичний тур полягав у виконанні двох завдань:
– робота на реєстраторах розрахункових операцій (підготовка до роботи РРО, обслуговування покупця, виконання заключних операцій, консультування на обраний товар для покупця);
– робота в бакалійному відділі (приймання товару за накладною, викладку товарів у торгівельній залі).
Конкурс проходив у формі ділової гри, за якою спостерігало кваліфіковане журі.
Учні здійснювали прийом товару, перевіряли наявність та правильність супровідних документів, кількість, стан тари, упаковки, терміни придатності товару. Конкурсанти показали вміння здійснювати розрахунок з покупцем за придбаний товар, швидкість, точність розрахункових операцій.
Під час оцінювання враховувалася культура обслуговування та мовлення, естетичність, застосування професійної термінології, дотримання технологічної послідовності виконання вступних та заключних операцій на реєстраторах розрахункових операцій, отримання фіскальних звітних чеків.
За результатами конкурсу перше місце посіла Торйої Андріана, друге – Токарська Аліна, третє – Болдіжар Валерія, учні Державного навчального закладу „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”.
Вітаємо переможців! Бажаємо гідно представити нашу область на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу в Миколаївській області.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області

II 2

II 3