„Я пам’ятаю…” — Героям Небесної Сотні

sotnya

Щороку 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Ця важлива дата встановлена указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення громадянської та національної відваги й самовідданості, сили духу і стійкості громадян та гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Адже саме вони під час Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014) віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
З цієї нагоди у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області проведено тематичні лінійки, виховні години, уроки-реквієми, під час яких переглянуто документальні фільми та відеосюжети. Педагогічні працівники та учні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв, борців за світле й щасливе майбутнє держави.
У бібліотеках навчальних закладів діяли тематичні виставки, де учні ознайомилися зі світлинами і поезією, присвяченими подіям Майдану, короткими життєписами Героїв Небесної Сотні.
Окрім того, педагогічні працівники і вихованці запалили свічки скорботи та поклали квіти біля пам’ятних знаків „Небесної Сотні”.
Згадуючи трагічні події Майдану, перед очима зринають постаті поранених та вбитих Героїв Небесної Сотні, які є свідченням того, що вислів „душу й тіло ми положим за нашу свободу” став для сучасної історії української нації не просто словами з Гімну.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області