Підвищують кваліфікацію педагоги професійного навчання

pto01

Розпочали навчання на курсах підвищення кваліфікації викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання закладів професійної освіти області. Протягом січня – лютого 2018 року чотири групи слухачів зазначених категорій пройшли перший етап курсів – настановну сесію.

Для підвищення кваліфікації педагогічні працівники обирають різні заклади освіти та форми навчання. Дві групи викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання займаються на курсах, які проводить за очно-дистанційною формою (настановна сесія в режимі онлайн) Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДВНЗ „Університет менеджменту освіти”. Інші дві групи слухачів із закладів професійної освіти регіону навчаються за очно-заочною формою у Науково-методичному центрі ПТО та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. Перша сесія в рамках цих курсів відбулася на базі Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів. Разом із педагогами закладів професійної (професійно-технічної) освіти підвищують кваліфікацію викладачі та майстри шести міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, Хустського технічного коледжу ТСО України та Яношівського ліцею сільськогосподарського профілю з наданням професійної підготовки.
Навчальні програми занять охоплюють різні дисципліни, спрямовані на підвищення професійної компетентності педагогічних працівників: дидактичні технології в професійній освіті, методика професійної підготовки, сучасні технології навчання у професійно-теоретичній та професійно-практичній підготовці, психологічні аспекти трудової діяльності та психологія особистості учня, гуманізація виховного процесу в освітньому закладі, економіко-правові питання діяльності педагогічних працівників тощо.
Слід зазначити, що в системі професійно-технічної освіти Закарпаття впроваджена також індивідуальна (кореспондентська) або дистанційна форма навчання, за якою в даний час також підвищують кваліфікацію викладачі спецдисциплін.
Процес підвищення кваліфікації як форма самоосвіти педагога триває. 19 лютого розпочинають навчання у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти старші майстри. А групи педагогічних працівників, які завершили І етап курсів, далі працюватимуть за індивідуальними планами та зустрінуться на підсумковій сесії для захисту випускних робіт: 27 березня – на базі ВПУ № 34 м. Виноградів та 27 квітня – в Ужгородському вищому професійному училищі торгівлі та технологій харчування.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області