День Соборності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

pto

22 січня наша країна відзначала одне з найбільших державних свят – День Соборності України. Цього дня 99 років тому в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну. Проте тільки з 1999 року це свято стали відзначати офіційно.

 З метою формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення 99-ї річниці з Дня Соборності України, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти краю проведено низку заходів.
Учні Хустського професійного ліцею сфери послуг відвідали районну бібліотеку, в якій проводився виховний захід, присвячений цій історичній події, учасники мали нагоду дізнатися не тільки цікаві історичні подробиці, але й імена діячів національно-визвольного руху на Закарпатті та оглянути тематичну книжкову виставку.
У Державному навчальному закладі „Ужгородський центр професійно-технічної освіти” пройшла тематична конференція „72 річниця утворення Закарпатської області у складі України”, під час якої учні розповіли цікаві подробиці входження Закарпаття до складу України.
У Берегівському професійному ліцеї сфери послуг провели годину спілкування „Національна єдність – запорука державності України”, під час якої переглядали відеоматеріали, читали вірші, а завершальним етапом стала гра-пазл, під час якої команди-учасники збирали карту України.
У Вищому професійному училищі № 3 м. Мукачево члени клубу національно-патріотичного виховання „Патріот” підготували і провели для учнів І-ІІ курсів виховний захід „Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг”. А в Перечинському професійному ліцеї від час інформаційно-пізнавальної години „Соборна Україна – єдина нація” присутні переглянули документальний фільм „Велика злука УНР та ЗУНР”, обговорювали питання історичної розбудови держави в минулому та проводили паралелі із сучасністю, декламували патріотичні вірші, ознайомлювалися з літературою, що висвітлює цю історичну подію життя України тощо.
Також у закладах професійної (професійно-технічної) освіти відбулися тематичні книжкові виставки „Соборність в серцях українців”, „Соборна Україна: від ідеї до життя”, де молодь мала змогу ознайомитися з книгами, матеріалами періодичних видань, світлинами та документами, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.
Такі заходи сприяють формуванню національної свідомості нашої молоді, виховують у них почуття патріотизму, поваги та любові до Батьківщини.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області