Засідання методичної секції педагогічних працівників професій деревообробного напряму

Нещодавно педагогічні працівники професій деревообробного напряму в режимі он-лайн зустрілися на черговому засіданні методичної секції. Учасники говорили про формування та шляхи підвищення професійної майстерності майстра виробничого навчання, компетентність та професіоналізм викладача.

Відповідно до плану роботи секції учасники переглянули фрагмент відео-уроку виробничого навчання в групі І курсу з професії виробник художніх виробів з дерева „Плосковиїмчасте різьблення” (майстер виробничого навчання Глеба В.В.). Метою було показати, як на уроках виробничого навчання виробників художніх виробів з дерева впроваджується регіональний компонент. Зокрема, на цьому уроці учні відпрацьовували навички виготовлення стародавніх традиційних орнаментів Міжгірського району.
Після обговорення уроку Володимир Васильович прокоментував відеофільм про роботу творчої майстерні виробників художніх виробів з дерева.
Наступним етапом секції стало ознайомлення з творчим надбанням викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання, які атестуватимуться в 2018 році.
Викладач спецдисциплін Міжгірського професійного ліцею Липей П.Ю. розповіла, якими методами на уроках професійно-теоретичної підготовки вона намагається формувати в учнів творчі здібності. Розповідь супроводжувалася презентацією. Цікавим був для членів секції перегляд відеофільму „Малюнок натюрморту з об’ємних фігур”, у якому безпосередньо викладачем продемонстровано виконання такого малюнку.
Досвідом своєї роботи у міжатестаційний період поділилися і педагогічні працівники Тячівського професійного ліцею. Викладач спецдисциплін Павлюк К.І. розповіла слухачам про компетентнісний підхід у підготовці кваліфікованих робітників із деревообробних професій, а майстер виробничого навчання Чонка Ю.В. розповів, як на уроках виробничого навчання використовує бригадну форму організації праці.
У зв’язку з високою динамічністю освітнього середовища для кожного педагогічного працівника стає очевидною необхідність постійного й системного професійного навчання, коли принцип „освіта на все життя” набуває іншого значення: „освіта впродовж усього життя”. Саме в цьому напрямі будувався виступ голови методичної комісії ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти” Голомба В.Ю. У своїй презентації Віктор Юлійович змістовно і цікаво розповів про всі форми і методи роботи методичної комісії центру над формуванням професійної компетентності педагогічних працівників.
На завершення методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Савченко Т.Л. проінформувала про впровадження у 2018 році Державного стандарту професійно-технічної освіти з професії виробник художніх виробів з дерева, розробленого на модульно-компетентнісній основі.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області