Вебінар для юрисконсультів ПТНЗ Закарпатської області

pravo

Відбувся вебінар для юрисконсультів професійно-технічних навчальних закладів „Інновації в законодавстві України”.
З метою формування у суспільстві правової культури і правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань, поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією й законами України у різних сферах життя, Указом Президента від 14.11.2017 № 361/2017 оголошено 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту „Я маю право!”.

З цієї нагоди та в рамках Всеукраїнського тижня права представник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Тимчук Леся Михайлівна, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти, проінформувала юрисконсультів ПТНЗ про основні напрями реалізації проекту, ознайомила з буклетами Мін’юсту з питань захисту прав громадян та інформаційним виданням „Юстиція відкрита для людей”.
Всі учасники вебінару мали змогу переглянути соціальні відеоролики та відеоблоги Міністра юстиції України. Крім того, наголошено, що кожен працівник юридичної служби у своїй діяльності зобов’язаний керуватися „Загальним положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 р. № 1040 та повинен організовувати свою роботу в напрямку правильного застосування, неухильного дотримання та запобігання порушенням вимог законодавства.
Методист НМЦ ПТО Словенка-Козлова С.С. у своєму виступі акцентувала увагу слухачів на основних нововведеннях Закону „Про освіту”. Також зазначила, що порядок документообігу в закладі освіти регламентується інструкцією з діловодства, розробленою навчальним закладом на основі Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. № 1242, положеннями про структурні підрозділи, посадовими інструкціями. Разом з тим наголосила на необхідності розмежування кадрових наказів за строками їх зберігання.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області