Тиждень права в ПТНЗ Закарпатської області

Відповідно до Указу Президента України Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

З 4 до 10 грудня 2017 року в професійно-технічних навчальних закладах області, у рамках Всеукраїнського тижня права, проведено заходи, спрямовані на підвищення рівня правової освіти учнів, формування у них правової свідомості та культури. Серед них – конкурс стіннівок, рефератів на правову тематику, вікторини, правові брейн-ринги, тематичні лінійки, години спілкування та лекції з теми „Права людини”, „Конвенція про права дитини”, „Основний зміст та значення Загальної декларації прав людини”, „Поняття та загальна характеристика прав, свобод і обов’язків людини й громадянина”, „Поняття правопорушення та його склад. Види правопорушень” тощо.
Практичні психологи організували тренінгові заняття „Скажемо насиллю “STOP!”, „Знаємо та реалізуємо свої права”, у ході яких учасники аналізували певні ситуації та дійшли висновку про необхідність толерантного ставлення до людей, зокрема до тих, хто потерпає від насилля.
У бібліотеках ПТНЗ розгорнуті книжкові виставки: „Людина і закон”, „Право і закон – рушійні сили для життя людини”, „Правова освіта учнів”, де презентувалися різні видання, що містять інформацію про поняття та загальну характеристику права, українське державотворення, права людини та основний закон – Конституцію України.
Відбулися зустрічі учнівської молоді з представниками міських (районних) центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспекторами поліції. У формі діалогу проведено бесіди „Права й обов’язки неповнолітніх”, „Правова відповідальність за скоєння злочинів неповнолітніми”, „Ти – людина, значить маєш права!”.
Тиждень права показав, що практично кожен учень добре знає свої основні права: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе, однак не завжди виконує свої обов’язки.
Під час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але й дотримуватися правової поведінки у стосунках з іншими людьми, установами, організаціями тощо. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області