Участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності „WORLDSKILLS UKRAINE”

skills

Із 30 листопада по 2 грудня в Києві проходив Всеукраїнський конкурс професійної майстерності „WORLDSKILLS UKRAINE”, проведений департаментом професійної освіти Міністерства освіти і науки України за підтримки відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”. Мета його – сприяти зростанню престижності робітничих професій, розвитку професійної освіти шляхом гармонізації кращих практик і професійних стандартів.

У Конкурсі змагалися 150 учасників за 8 компетенціями, серед яких – кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво, перукарське мистецтво, технології моди, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, сантехніка та опалення.
Професійно-технічна освіта Закарпаття також долучилася до участі у змаганнях за трьома конпетенціями „Кулінарне мистецтво”, „Перукарське мистецтво” та „Технології моди”.
Київське вище професійне училище швейного та перукарського мистецтва приймало конкурсантів із перукарського мистецтва. Нашу область за компетенцією „Перукарське мистецтво” представила Кривецька Анжела, учениця Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торгoвельно-економічного університету, експерт Павкевич Маріанна Ігорівна, майстер виробничого навчання Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ. Свої знання і навички конкурсантка продемонструвала під час виконання жіночої стрижки на довгому волоссі та у створенні макіяжу, що підкреслив творчий дизайн, індивідуальність моделі й гарну тематичну зачіску на піднятому волоссі для молодіжної вечірки.
Змагання талановитих молодих технологів та дизайнерів одягу відбулися на базі Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу. Деденок Олександра, учениця Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торгoвельно-економічного університету,боролася за перемогу у компетенції„Технології моди”, експерт Довгомеля Валентина Петрівна, викладач спеціальних дисциплін Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ.
Програма конкурсу передбачала завдання чотирьох модулів:
– виконання технічного малюнку (ескізу) повсякденної блузи із зазначенням технологічних схем обробки відповідно до властивостей запропонованого зразка тканини (трьох моделей);
– виготовлення жіночої блузи;
– декорування виготовленої блузи;
– моделювання одягу методом наколювання (за запропонованим ескізом).
Свій професіоналізм за компетенцією „Кулінарне мистецтво” конкурсанти демонстрували у стінах Вищого професійного училища № 33. Нашу область представила Лапко Наталія, учениця Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування, експерт Галас Наталія Павлівна, викладач спеціальних дисциплін Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування. Використовуючи різні техніки та способи, кулінарні методи і практики, дотримуючись технологічної карти та технологічного процесу приготування, конкурсантка виконала необхідні модулі – „Приготування фуршетної страви” та „Приготування десерту”.
Наша команда гідно представила область на всеукраїнському рівні. Учасники заходу нагороджені дипломами Конкурсу.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області