Засідання методичної секції педагогічних працівників будівельних професій

У всьому світі останнім часом все більше уваги приділяється розробці екологічно чистих і енергозберігаючих технологій, спрямованих на зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище. Не залишилися осторонь і будівельники. Все більшу популярність у нашій країні набуває використання екотехнологій та екологічних матеріалів у будівництві. Даній темі присвячувалося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій, яке відбулося в режимі онлайн 29 листопада.

Участь у вебінарі взяли педагогічні працівники 7 професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з професій будівельного профілю.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся керівник секції, заступник директора з навчально-виробничої роботи Хустського професійного ліцею Волощук М.О.
Про вивчення екоматеріалів на уроках професійно-теоретичного навчання доповідав викладач спецдисциплін Хустського професійного ліцею Бобик І.В. Під час доповіді він ознайомив з екологічними матеріалами, які вивчаються майбутніми будівельниками: еко-вата, теплоізоляційні фарби тощо, розповів про основні переваги застосування даних матеріалів безпосередньо в процесі будівництва, адже під час вибору будівельного матеріалу є особливо важливим оцінити його прямі та опосередковані впливи на довкілля та людину.
Майстер виробничого навчання цього ж ліцею Букович Я.І. розповів про використання на уроках виробничого навчання екошпалер – шпалер, виготовлених на основі паперу, дерев’яних.
Про державні стандарти професійно-технічної освіти на модульно-компетентнісній основі, їхню структуру, особливості, відмінності від попередніх стандартів розповіла методист Потапова К.В.
Завідувач інформаційно-аналітичного кабінету Палош Н.М. ознайомила присутніх з можливостями використання в навчально-виробничому процесі електронних підручників із предметів „Технологія кам’яних робіт” та „Опоряджувальні роботи”, які схвалені до використання у професійно-технічних навчальних закладах Міністерством освіти і науки України.
Методист Войченко Л.П. розповіла про основні аспекти підвищення кваліфікації педагогічних працівників та стажування майстрів виробничого навчання на базі новостворених навчально-практичних центрів, зокрема навчально-практичного центру „Снєжка” у ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області