Формування професійних компетентностей у процесі навчання майбутніх перукарів

Шляхи формування професійних компетентностей під час підготовки кваліфікованих робітників із професії перукар (перукар-модельєр) розглядалися на засіданні обласної методичної секції педагогічних працівників професій сфери послуг, що відбулося 16 листопада в режимі он-лайн.

Процес навчання майбутніх перукарів має бути спрямований на кінцевий результат – підготовку фахівця, який володів би необхідними для роботи у сфері обслуговування професійними компетентностями. Саме на основі компетентнісного підходу розробляються нові державні стандарти ПТО. Учасники засідання обговорили особливості такого стандарту з професії перукар (перукар-модельєр), проект якого був винесений на громадське обговорення. Викладач спецдисциплін Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ Данилишина О.В. проаналізувала базові та професійні компетентності, сформувати які зобов’язаний педагог у процесі навчання. Члени секції окреслили шляхи досягнення такого результату. Одним із них є створення відповідного навчально-методичного забезпечення.
Про використання інтерактивних методів навчання з метою формування складних умінь на уроці виробничого навчання розповідала Чурей В.І., майстер виробничого навчання ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”. У презентації свого уроку з теми „Виконання базових чоловічих стрижок „Бокс” і „Напівбокс” вона продемонструвала, яким чином організувати виробниче навчання, щоб забезпечити набуття учнями потрібних навичок у виконанні перукарських робіт. Керуючись мотивацією уроку „Робота перукаря – це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування її характеру, індивідуальності й смаку”, майстер вдалася до різних методів і технологій навчальної діяльності: це і робота в малих групах, і змагання „Хто – кого”, „Упізнай мене”, „Майстер своєї справи”, і вирішення проблемних виробничих ситуацій.
Досвідом практичного застосування ігрових технологій на уроках перукарської справи ділилася викладач Хустського професійного ліцею сфери послуг Лесюк О.М.
Під час засідання колеги обговорили хід апробації навчальних посібників „Історія зачіски” та „Матеріалознавство в перукарській справі”, розроблених викладачем спецдисциплін Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ Чаловкою О.М., яка і представила свої напрацювання.
Ще одну методичну розробку – „Робочий зошит для лабораторно-практичних робіт з предмета перукарська справа”, презентувала її автор – Талабішка М.І., викладач ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”. Даний посібник допоможе викладачам ефективніше організувати проведення лабораторно-практичних робіт.
Педагогічні працівники, які брали участь у роботі секції, торкнулися багатьох питань методичного забезпечення навчально-виробничого процесу підготовки кваліфікованих робітників із професії перукар (перукар-модельєр).

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області