Згадайте нас – бо ми колись жили… (до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій)

hol

Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно…
Н. Виноградська

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Одна із них – голодомор 1932-1933 років.

Щороку в четверту суботу листопада українці усього світу згадують ті страшні часи, запалюючи свічки і вшановуючи пам'ять мільйонів жертв штучного голоду в Україні.
З метою ознайомлення учнів з трагічним минулим країни, вшануванням світлої пам’яті безвинно замучених голодом і політичними репресіями людей та відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2015 року № 635 напередодні 25 листопада у професійно-технічних навчальних закладах Закарпатської області проведено заходи:
– виховні заходи, бесіди, уроки-реквієми „Скорботна пам’ять поколінь”,„Голодомор. Ми пам’ятаємо!”, „Народна трагедія. Скорботний 1933 рік”, „Пам’яті жертв голодомору”;
– тематичні книжкові виставки „Вогонь скорботи в серці на віки”, „Каміння під косою”;
– перегляд відеоматеріалів.
Педагогічні працівники та учні навчальних закладів приєдналися до акції „Запали свічку”. Цього дня у загальнонаціональній хвилині мовчання українці всього світу схилили голову у жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.
Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми маємо зробити і завжди пам’ятати про ті страшні часи історії.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області