Відкриття навчально-практичних центрів у Хустських ПТНЗ

khust 3

У листопаді у Хустському професійному ліцеї відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з професії монтажник санітарно-технічних систем і устаткування та ознайомлення з модернізованою матеріально-технічною базою навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну з професії швачка, кравець, закрійник у Хустському професійному ліцеї сфери послуг. Відкриття двох навчально-практичних центрів стало можливим завдяки реалізації Плану пріоритетних дій Уряду щодо реалізації пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за конкретними професіями. Для придбання відповідного обладнання Хустському професійному ліцею та Хустському професійному ліцею сфери послуг із державного бюджету було виділено кошти у сумі 628,5 тис. грн. та 330 тис. грн. відповідно. Крім того, з метою здійснення ремонтних робіт рішенням обласної ради 27.07.2017 № 857 з обласного бюджету виділено 1 500 тис. грн. та 95 тис. грн.

В урочистому заході взяли участь голова Хустської районної державної адміністрації Павлій Н.І., голова Хустської районної ради Іванчо Ю.О., начальник управління освіти, молоді і спорту у справах релігій Хустської міської ради Мочарник В.В., начальник управління освіти Хустської районної державної адміністрації Русин П.П., директор Хустського міськрайонного центру зайнятості Гуц В.П., а також заступники директорів з навчально-виробничої роботи і старші майстри професійно-технічних навчальних закладів області, роботодавці. Символічну стрічку у Хустському професійному ліцеї перерізали Сопкова Г.І., директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, та Роман І.М., директор навчального закладу.
З вітальним словом до присутніх звернулася Ганна Іванівна, яка зазначила, що головною метою створення навчально-практичних центрів є реалізація завдань щодо удосконалення практичної підготовки учнів, слухачів, упровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання. Директор Хустського професійного ліцею Роман І.М. розповів про проведені заходи з підготовки до створення навчально-практичного центру, хід будівельних робіт, встановлення та проведення налаштування відповідного обладнання.
Із матеріально-технічною базою навчально-практичного центру, призначенням, функціональністю та можливостями використання у навчальному процесі придбаного обладнання ознайомив гостей заступник директора з навчально-виробничої роботи ліцею Волощук М.О. Учасники зібрання мали можливість відвідати фрагмент уроку виробничого навчання, де учні виконували практичні роботи з використанням сучасних технологій та матеріалів на обладнанні навчально-практичного центру.
Урочистості продовжилися у навчально-практичному центрі сучасних швейних технологій та дизайну, створеного на базі Хустського професійного ліцею сфери послуг, який почав функціонувати з 1 вересня 2017 року. Директор ліцею Пригара Д.М. ознайомив присутніх з основними завданнями і напрямами діяльності навчально-практичного центру, практичну його значимість для надання якісної професійної підготовки з професій швейного напряму. Можливості сучасного швейного обладнання, його використання продемонструвала старший майстер Мейгес Т.В.
На завершення урочистостей проведено круглий стіл, де присутні висловили свої думки, пропозиції щодо функціонування навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням професійно-технічних начальних закладів.
Головною метою новостворених навчально-практичних центрів є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки кваліфікованих робітників, можливість впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, надавати можливість педагогічним працівникам ПТНЗ проходити підвищення кваліфікації та стажування на цьому сучасному обладнанні. Навчальні заклади матимуть можливість розширювати співпрацю та взаємодію із замовниками робітничих кадрів, центрами зайнятості, отримуючи справді конкурентоздатного кваліфікованого робітника.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області

khust 1

khust 2

khust 5