День української писемності та мови в ПТНЗ Закарпатської області

mova 2

Щороку 9 листопада на честь вшанування пам’яті Преподобного літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія – відзначається в нашій країні День української писемності та мови. Це свято встановлено в 1997 році Указом Президента України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української консолідації сучасного суспільства. Адже мова – це найдорожчий скарб народу, його найбільша духовна цінність та ознака, що дає йому право називатися нацією. Як засвідчує досвід: занепад мови – це зникнення нації. Тому, аби поглибити знання учнів про виникнення писемності, розвиток української мови, її історію, традиції; розкрити багатство і красу рідного слова; виховувати любов до батьківської мови та вдосконалювати культуру власного мовлення, в усіх професійно-технічних навчальних закладах області з нагоди свята організовано та проведено низку заходів.

В окремих навчальних закладах цікаво пройшли Тижні української мови і літератури.
Цій важливій події приурочено тематичні лінійки „О слово рідне!...”, години спілкування „Українська мова – диво калинове”, „Старовинна легенда про виникнення української мови”, „Цікаві факти про українську мову”, перегляд мультфільму, створеного за мотивами гуморески Павла Глазового „Кухоль”, та інтелектуальну гру „Слабка ланка”, мотив яких – вшанування всього українського.
Привернули увагу шанувальників рідної мови проведені усний журнал „Шануймо мову над усі боги, якщо ми хочем зватися народом”, флешмоб „Мова – серце нації!” (за ініціативи учнівського самоврядування) та виставка предметів давнини „Традиції та обряди українського народу”.
Також у бібліотеках навчальних закладів діяли виставки стіннівок, старовинних книг, де учні ознайомилися з художньою, публіцистичною та науковою літературою.
Серед традиційних заходів варто відзначити написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, до проведення якого долучилися учні та педагогічні працівники ПТНЗ області. Девіз його – „Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета” – демонструє солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово та прагне зберегти його для нащадків.
Цього дня стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, де учні змагались у майстерності написання твору-роздуму та виконанні граматичних завдань.
Такі заходипрививають молодому поколінню любов до рідного слова, повагу до традицій свого народу, сприяють поліпшенню культури мовлення та виховують патріотизм, почуття людяності й товариськості.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області

mova 1

mova 3