Спортсмени-орієнтувальники закрили сезон відкритим чемпіонатом Закарпаття пам'яті полеглих воїнів АТО

chempionat 2

В останній вікенд осені в м. Іршава стартами у відкритому чемпіонаті Закарпаття, присвяченому загиблим воїнам АТО, закрили сезон 2016 року спортсмени-орієнтувальники.
Усі учасники, а їх було майже півтори сотні, були поділені на вікові групи, переможці визначалися на середній та спринтерській дистанціях.

У суботу чоловіки змагалися на чотирикілометровій дистанції з 18 контрольними пунктами, жінки та юніорки на трикілометровій трасі повинні були відшукати 15 КП. Дистанція від школи на вулиці Шевченка підіймалася на Довгу гору, розверталася за газовою станцією і ярами та байраками виходила до стадіону.
Чемпіоном серед чоловіків став майстер спорту України Олександр Касьянов – студент Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Непросту дистанцію він подолав за 32 хвилини і 26 секунд. Другим на фініші був його колишній одноклубник по Мукачівському СК „Товариш”, а нині студент УжНУ Владислав Французов (36.27). „Бронза” – в ужгородця Юрія Дулкая – ОДЮСШІ (43.19). У змаганнях жінок беззаперечною була перевага тренера СК „Товариш” Ніни Расчупкіної, яка перемогла з результатом 37 хвилин і 18 секунд. Віце-чемпіонкою стала 16-річна Крістіна Бобер з Кам’янецької ЗОШ Ужгородського району, а бронзовою призеркою – Вікторія Калинич з ОДЮСШІ.
У забігу 16-річних спортсменок перемогла 12-річна чемпіонка України з м. Мукачево Катерина Цепурдей, яка на чотири хвилини випередила хустянку Дарину Поп та, на вісім хвилин – Вероніку Гуснай з м. Ужгород. Ще більш вражаючою була перевага над суперниками ужгородця Андрія Василини: Едуарда Брунцвика з „Товариша” та Дмитра Яцкулинця з ОДЮСШІ, що фінішували другим-третім, він випередив майже на 20 хвилин.    
Серед дівчат не старших 14 років перші два місця за мукачівками: першою фінішувала чемпіонка України цього року в естафеті Валерія Смочко з ЗОШ №2, другою – Ганна Солонець із ЗОШ №10. Третє місце у Євгенії Олексій з Кам’янецької ЗОШ. Кращими в змаганнях хлопчиків цього віку стали ужгородці Олександр Самсонов (перше місце) і Костянтин Гутич (третє), та іршавчанин Євген Ширило.
У змаганнях 12-річних першими серед дівчат фінішували мукачівки Яна Брунцвик та Людмила Калчева, третьою – Катерина Вовканич з ужгородської УЗОШ № 19. Серед хлопчиків найсильнішими виявилися ужгородці: переміг Денис Кононов з клубу „Максимум”, на другій та третій позиціях Андрій Ресенчук і Юрій Богачов з клубу „Траверс”.
У змаганнях серед наймолодших найкраще з двокілометровою дистанцією, що проходила через 7 КП, впоралися 10-річні Владислав Цепурдей, Роман Хаус та Іван Солонець (усі з м. Мукачево), та Ольга Вакуленко з ОДЮСШІ (м. Ужгород).   
Наступного дня під час змагань у центрі м. Іршава додатковим випробуванням для спортсменів став дощ і пронизливий вітер. Та незважаючи на погодні негаразди суперництво виявилося дуже гарячим.  Різниця в результатах часом становила секунди.
Серед чоловіків на двокілометровій трасі з 17 КП найшвидшим знову став Олександр Касьянов (9 хвилин і 43 секунди), другим фінішував Петро Мирзанич з ОДЮСШІ, Владислав Французов цього разу третій. Серед жінок лідери зберегли свої позиції: чемпіонкою стала Ніна Расчупкіна, Крістіна Бобер – друга, а бронзову нагороду виборола Наталія Дешко з ужгородської „Сьомої планети”.
Призерами в юнацьких категоріях стали:
до 10 років – ужгородка Ольга Вакуленко серед дівчат; серед юнаків – Владислав Цепурдей, Іван Солонець (обоє з м. Мукачево) та іршавчанин Валентин Осійський;
до 12 років – серед дівчат – мукачівка Яна Брунцвик, та ужгородки Катерина Вовканич і Анастасія Піскова;  серед хлопців – Михайло Лелітко з Іршави та ужгородці Андрій Михайлін і Юрій Богачов;
до 14 років – серед дівчат – мукачівки Валерія Смочко і Ганна Солонець, та Євгенія Олексій з Ужгородського району; серед хлопців – мукачівці Олександр Ткачук і Олексій Шорін, та Олександр Самсонов з м. Ужгород;
до 16 років – серед дівчат – іршавчанки Олександра Осійська і Анна Дякова, та мукачівка Катерина Цепурдей; серед юнаків – Андрій Василина з м. Ужгород, Мар’ян Осійський з м. Іршава та Дмитро Яцкулинець з ОДЮСШІ.
Визначили сильніших у змаганнях між собою і ветерани. Найуспішнішими серед них стали ужгородці Петро Назаренко, Сергій Давиденко і Віктор Малетич, представники Іршавщини Ольга Боднар, Леся та Олександр Осійські, Валентина Волошен, Іван Терпай, Людмила Пеленьо, Валентина Білунка, мукачівці Ігор Французов та Володимир Сватко.
„В Іршаві в черговий раз зібралася дуже весела, дружна, спортивна компанія, – повідомив головний суддя змагань Георгій Фечо. – Погода, хоч і спробувала створити нам перешкоди, але нашим спортсменам такі складності тільки додають сил. На цьому сезон орієнтування на Закарпатті закритий. Але позмагатися спортсменам ще трапиться нагода. 18 грудня в центрі Ужгорода пройдуть традиційні змагання „Приз Святого Миколая”.

Оргмасовий відділ ЗЦТКЕСУМ

chempionat 1

chempionat 3