Вогонь скорботи в серці на віки

4

Голодомор 1932-1933 рр. – найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу. Ця спланована акція мала ліквідувати основу української нації та національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

Жертви голодомору обчислюються мільйонами. Особливо болісно відобразилося це лихо на дітях: у багатьох селах після голоду закривалися школи – їх більше нікому було відвідувати. Тим самим знищувався прошарок, від якого залежало майбутнє українського суспільства, його здатність до розвитку.
З метою вшанування пам'яті тих, хто загинув голодною смертю, виховання в учнів почуття громадянської свідомості та патріотизму, в професійно-технічних навчальних закладах Закарпатської області проведено наступні заходи: історико-пізнавальні години („Немов прокляття, ожива рік тридцять третій…”), вечори та уроки пам’яті („Україна пам’ятає. Світ визнає!”, „Людської пам’яті мости”, „Замордовані голодом”), години спілкування („Правда про ті роки”), уроки-реквієми, тематичні виставки („Вогонь скорботи в серці на віки”, „Завжди пам’ятаємо”, „Свічка пам’яті. Голодомор мовою фактів”, „Світ знає, ми пам’ятаємо”), перегляди науково-історичних фільмів („Великий голод”, „Голод – 33”).
Наприкінці заходу учні віддали шану жертвам Геноциду хвилиною мовчання та запалюванням свічок.
Роки, що віддаляють нас від трагедії 1933-го, не вивітрили з народної пам'яті жаху пережитого. Голодомор залишив глибоку рану в душі кожного українця, адже за масштабом, жорстокістю, цинізмом, організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області