Всеукраїнський Форум українських патріотичних справ учнівської молоді „Ми – Українці!”

 xSUUq0DMpzI 4

З метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва, подальшого вдосконалення форм учнівського самоврядування у жовтні у м. Києві відбувся Всеукраїнський Форум українських патріотичних справ учнівської молоді „Ми – Українці!”
Організаторами виступили Міністерство освіти і науки України та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Для участі у заході зібралися учні зі всіх областей України та м. Києва. Загалом близько 200 учасників. Реєстрація учасників та урочисте відкриття Форуму відбулося в Українському домі. Учасників привітали головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Бут С.В., головний спеціаліст з питань національно-патріотичного виховання Міністерства освіти і науки України Грива А.М., директор Українського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Савченко Н.В., доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Петрочко Ж.В., доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту історії НАН України Падалка С.С.
Робота Форуму та проживання учасників відбувалися на території Національного еколого-натуралістичного центру.
У перший день роботи Форуму учасники мали змогу ознайомитися з історичними місцями столиці України: організовано оглядову автобусну екскурсію м. Києвом.
Другого дня, 19 жовтня, у рамках Форуму проведено Всеукраїнську історико-патріотичну краєзнавчу конференцію „Ми – Українці!” у трьох тематичних секціях. Закарпатську область на заході представляли: в секції „Відзначення національних дат і їхня роль у відновленні історичної пам’яті та формуванні національної ідентичності” Попович Владислав (гуртківець Закарпатського центру туризму, студент IV курсу Ужгородського торговельно-економічного коледжу); у секції „Українське козацтво в історичній традиції та в сучасних умовах розвитку Української держави” Коньовшій Владислава (вихованка Хустської райСЮТур, учениця 10 класу Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Одночасно з роботою секцій учасники мали змогу презентувати власні пошуково-дослідницькі роботи. Тут Закарпаття представляли: за темою „Цікаві форми організації учнівського самоврядування. Напрями діяльності” – Мешко Катерина (учениця 10 класу Ужгородської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 із поглибленим вивченням словацької мови) та Равас Павло (учень 10 класу Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 16); за темою „Кращий організаційно-масовий захід (літнє тематичне таборування, змагання, збір, зліт, фестиваль тощо)” ¬– Заводяк Антоніна та Староста Назар (учні Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів); за темою „Довгострокова програма (проект) навчального закладу, асоціації (об’єднання навчальних закладів або району, в т.ч. дитячих та молодіжних громадських організацій, діяльність яких спрямована на національно-патріотичне виховання дітей та молоді)” – Боюк Олександра (вихованка Закарпатського центру туризму, студентка І курсу НУБіП Украни „Мукачівський аграрний коледж”) та Марюхнич Лілія (вихованка Закарпатського центру туризму, студентка IV курсу Ужгородського торговельно-економічного коледжу).
Після закінчення роботи конференції на базі Музею української природи, побуту та архітектури „Мамаєва Слобода” проведено екскурсію та тематичний виховний захід.
Зі словами подяки та побажаннями подальшої співпраці до організаторів Форуму звернулися учні та керівники делегацій із багатьох куточків України. Із заключним словом та побажаннями подальших успіхів у пошуково-дослідницькій діяльності, навчанні, перед учасниками виступили Савченко Н.В., директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Грива А.М., головний спеціаліст з питань національно-патріотичного виховання Міністерства освіти і науки, Рондзістий Т.І., директор Міжнародного благодійного фонду „Центр національного відродження”.
Усі учасники Форуму нагороджені дипломами за участь та отримали збірник тез пошуково-дослідницьких робіт учнів, який видано за підсумками роботи конференції.