Мій рідний край, моя земля очима сучасників

mukolaiv 3

З метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю 11-13 листопада в м. Миколаєві вже всьоме проходила Всеукраїнська краєзнавча конференція „Мій рідний край, моя земля очима сучасників” 2016 (далі конференція). Організатори заходу: Миколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді і Український державний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді за підтримки департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.
У роботі конференції взяли участь 38 делегацій з 18 областей та 16 районів (міст) Миколаївської області (156 учасників). До організації та проведення заходу залучено близько 200 учнів (вихованців) навчальних заходів м. Миколаєва.

Роботі конференції передувало знайомство всіх учасників з м. Миколаєвом: проведено пізнавальні екскурсії, у ході яких юні краєзнавці мали змогу побувати на масштабному підприємстві, який є флагманом української аграрної промисловості ТОВ СП „Нібулон” та разом з гідами-екскурсоводами прогулялися осінніми вулицями історичної частини міста.
Урочисте відкриття конференції відбулося у Миколаївському обласному будинку художньої творчості. Учасників привітали заступник директора, начальник управління освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки облдержадміністрації Удовиченко Олена Олександрівна, директор Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Горбова Тетяна Олександрівна, заступник директора з навчально-методичної роботи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наровлянський Олександр Данилович, доктор історичних наук, професор Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, голова Обласної спілки краєзнавців Миколаївщини Тригуб Олександр Петрович, начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради Соколик Олег Віталійович. Створенню позитивної, творчої атмосфери конференції сприяла концертна програма „Талантами славиться рідна земля”, проведена колективами Миколаївського обласного будинку художньої творчості.
У рамках конференції працювали 6 секцій. Усі учасники нагороджені сертифікатами про участь та отримали збірники статей, а також друковану та сувенірну продукцію Миколаївського обласного Центру туризму краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.
Закарпатську делегацію на конференції представляли вихованки ЗЦТКЕСУМ в секції „Історичне краєзнавство” Барч Вікторія та Гавриліна Ольга (учениці 7 класу Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7), керівник Дешко Н.В. та Шкіря Яна – секція „Географічне краєзнавство та геологія” учениця 9 класу КЗ НВК Смогловицької ЗОШ І-ІІ ст. Іршавського району (керівник Глеба Я.Ф.), робота якої була відзначена керівниками секції як одна з кращих.
Після конференції на всіх її учасників чекав захоплюючий майстер-клас з виготовлення традиційного оберегу – ляльки-мотанки та екскурсія до Миколаївського краєзнавчого музею „Старофлотські казарми”.
13 листопада в Миколаївському будинку вчителя відбулося урочисте закриття конференції, під час якого учасників, доповіді яких відзначені керівниками секцій як кращі, нагороджено грамотами Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Їхні дослідження увійдуть до збірника робіт VІІ Всеукраїнської конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Під час закриття конференції учасники висловили побажання зустрітися і наступного року. Делегація Закарпатської області висловлює щиру подяку всім організаторам конференції та за теплий прийом. Усі учасники отримали неоціненний досвід та незабутні враження від поїздки.

Туристсько-краєзнавчий відділ ЗЦТКЕСУМ

mukolaiv 2

mukolaiv 1

mukolaiv 5