Ужгородські діти навчаються сортувати сміття

14355582 549812638562349 6849908787422928428 n

Яскраво, цікаво. Саме так можна сказати про соціально-екологічну акцію, яку 18 вересня для найменших ужгородців провели Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з ТОВ „АВЕ-Україна” на площі Народній в Ужгороді.

Неділя виявилася пізнавально-розважальною. Ужгородська дітвора взяла участь у святі „Сортуємо сміття разом”. Хтось вкотре нагадав собі, що планету треба берегти і починати треба з себе і свого міста. Хтось почув про це вперше.
Педагоги екоцентру підготували різноманітні конкурси, розваги і подарунки, оголосили конкурс поробкок із непотребу.
В ігровій формі дітям демонстрували, як правильно сортувати сміття і для чого взагалі це потрібно робити, наскільки це важливо для екології. Крім того, малеча побачила, які машини прибирають Ужгород – на площу приїхала спеціальна техніка, діти могли роздивитися її, посидіти у кабіні.
Метою свята було донести до людей розуміння того, що сміття не можна складати в один пакет і просто викидати у загальний смітник. Ми викинули це сміття у смітник, машина приїхала, забрала його і відвезла на сміттєвий полігон. Далі воно потрапляє у ґрунт, і всі шкідливі речовини, які є в пластмасі, папері, починають там розкладатися, чим дуже шкодять екології.
За допомогою таких акцій і свят ми хочемо навчити і привчити саме наймолодших ужгородців правильно сортувати сміття. Можливо, хтось не знає, але якщо ми зберемо тонну макулатури – то збережемо від зрізання 17 дерев, зберемо тонну склобою – збережемо 250-300 кг кальцемінової соди і 150 кг сировини для виготовлення скла. Якщо зберемо тонну пластику – збережемо 16 тонн сирої нафти, що дуже важливо для збереження ресурсів нашої планети.
„Тому будемо сортувати та розділяти сміття разом і йти до європейського рівня життя!” – закликали юннати ужгородців.
Відкривали свято представники міської влади та фірми „АВЕ”. Від імені міського голови Богдана Андріїва та керівництва Ужгородської міської ради учасників заходу привітав перший заступник Ужгородського міського голови Іштван Цап.
Директор ТОВ „АВЕ-Ужгород” Наталія Якубик звернула увагу всіх присутніх на проблему екології, яка є надзвичайно серйозною у XXI столітті. Тому навчання культурі поводження зі сміттям, особливо залучення дітей до цього – дуже важлива справа. І для нашого міста та краю, і для держави в цілому.
Діти – це майбутнє. Їх легше навчити, привчити, показати, як сортувати сміття. Буде краще, якщо вони змалку робитимуть це правильно, так, як це робиться у Європі. Нехай діти бачать, як воно є, як буде, і допомагають дорослим у збереженні довкілля.
Директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Геревич О.В. зазначив, що нам, біологам і педагогам, більше хотілося б говорити про рослинний і тваринний світ, стан водойм, довкілля. Але ми усвідомлюємо, що з кожним днем все більше і більше саме людська діяльність впливає на цей стан.
Юні натуралісти декламували вірші за екологічної тематики та влаштували справжній показ мод у вбраннях із таких речей, які багато хто викидає на смітник. Активно долучилася до заходу і громадська організація "Щасливі діти".
А ще було катання на пилососі – на справжньому, вуличному і з щітками. І якщо жителі міста про такий нічого не знали, то тільки тому, що він працює вночі, коли всі мирно сплять.
Родзинкою свята стало розмальовування сміттєвих баків у яскраві кольори, згодом вони будуть стояти у школах і садочках, нагадуючи підростаючому поколінню міста про необхідність збереження природи рідного краю.
Кожен день нашого міста розпочинається з прибирання – ще до світанку. Однак домогтися успіху ми зможемо лише тоді, коли будемо діяти всі разом. Сортуючи сміття, ми збережемо природну красу нашого міста, краю.

А.В. Самойлова,
завідувач відділу екології
та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ