Перемога веселих і кмітливих іршавчан ДПП: завзято, дотепно і з вірою у Бога!

Ось уже дев`ятий рік проводиться „Єпархіальний КВК” за участі юних прихожан греко-католицької церкви. Ініціаторами та організаторами такого дійства є комісія у справах дітей Мукачівської греко-католицької єпархії, яку очолює о. Василь Кузьма. Школярі-прихожани Іршавської греко-католицької церкви Петра і Павла другий рік є учасниками і переможцями турніру з КВК.

Молодь та прихожани усіх церков Мукачівської греко-католицької Єпархії не лише щиро моляться і прославляють Бога, а й цікаво та з користю проводять своє дозвілля згідно з Єпархіальною Програмою заходів на рік: у січні беруть участь у Фестивалі Вертепів; навесні змагаються у КВК; перед Пасхою виїжджають у с.Анталовці на Духовні віднови; у травні відзначають День Молоді; влітку школярі відпочивають у Таборі; літом збираються з поїздкою у Краків відзначити Світовий День молоді; складають власні пісні для участі у Фестивалі духовної пісні за окремою тематикою: ”Блаженні милосердні, бо вони знають милосердя„ (де також є переможці минулорічного конкурсу – діти молодіжного центру ДПП при греко-католицькій парафії м.Іршави); з молитвами проводять серпневу Пішу прощу до мощей Блаженного Теодора; показують свої здібності у жовтневій Олімпіаді Ужгородської духовної академії; перед Різдвом Христовим проводять Духовні віднови. Дітям нудьгувати не доводиться, навпаки, молодь завжди має над чим працювати, розвиватися, щоб перемагати.
За умовами проведення змагань між кмітливими та веселими, кожна наступна зустріч учасників „Єпархіального КВК” проводиться у тому місті, де вибороли призовий кубок. Приємно зазначити, що у нашій Іршаві обласний кубок КВК цього року проводився вдруге, позаяк діти іршавської греко-католицької церкви Петра і Павла вибороли призове місце другий рік поспіль.
Тематика попереднього (2015 року) кубку КВК – „Десять років по тому...”. Цього року юні таланти працювали над вирішенням їхнього основного завдання „Я і школа – школа і я...”.
Юні іршавчани своїми дотепними мініатюрами і „прикольними” витівками зуміли здивувати публіку, подарували хороший настрій та позитивні емоції. Крім того, що жарти були веселі і курйозні, – дітям вдалося донести до глядачів своє бачення Божого слова з добром у юних серцях. Найактивніші та найдотепніші серед Друзів Петра і Павла – капітан команди Ігор Іванчо та його однодумці Валерія Луєнко, Ліза Карабиньош, Ксенія Попович, Катя Пеленьо, Андрій Крабиньош, Богдан Романець.
Курйози на уроках у Іршавських школах, мініатюри про шкільні їдальні та бібліотеки, поведінка вчителів очима дітей, – кожне коротке дійство вміщувало дитячі вміння проявити, реалізувати себе і продемонструвати свої здібності.
Неочікуваний фінал прикольного освідчення дівчині на всю залу, перша перевірка щоденника батьком, діалог наших гуцулів очима туристів, усе це – дотепні пародії наших буднів. Весела, але така ймовірна історія про телефон для бабці від онука та їхнє спілкування дійсно розсмішили аудиторію. А реклама на Іршавському ТБ – шедевр справжніх професіоналів!
Веселі і смішні жарти з таким «пак Іршавським» акцентом та коментом: „Ми на всьо валовшні”, – дійсно підіймали настрій та створювали позитивну атмосферу свята.
Завершальні слова, виконані дітьми на сцені, стверджують тематику цьогорічного кубку КВК „Вчимося любити, як любить Ісус, бо це – найважливіше!”.
Діти-прихожани іршавської греко-католицької церкви, як торік, цього року дійсно заслужено отримали переможний кубок чемпіонату за перше місце. Кожен учасник команди ДПП (Друзі Петра і Павла) отримали грамоти за участь у КВК, і, що не дивно, сподіваються наступного року переможний кубок „Єпархіального КВК” залишити у себе вдома. А за свої заслужені перемоги команда ДПП завдячує товаришу та ідейному наставнику – семінаристу Ужгородської семінарії Богдану Фанта.