Вихованців гуртків природничого напряму ЗОЕНЦ відвідали НПП „Зачарований край”

forsoc-u-npp-img-2348-cs

Нещодавно до Іршавщини завітали діти з Ужгорода, щоб „поспілкуватися з природою”, пізнати нові незвідані об`єкти нашого краю, набратися сил для навчання і просто відпочити. Це реверсна екскурсія вихованців гуртків природничого напряму Закарпатського еколого-натуралістичного центру до НПП „Зачарований край” з взаємообміну та навчанню ведення сталого лісівництва, яка проводилася у рамках проекту „FOR SOC Ліси для суспільства – ліси без бар'єрів”, організованого представниками ГО агенства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону „ФОРЗА” в партнерстві з НПП „Зачарований край” та за сприяння ЗОЕНЦ.

Діти зупинилися на території адмінбудівлі „Зачарованого краю”, де з ними провели співбесіду працівники парку І.Шишканинець та Є.Гіга. Вони розповіли про історію створення національного парку, високе надбання природно-заповідного фонду – віднесення „Зачарованого краю” до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цікавою та змістовною була розповідь про місцеву флору і фауну „Зачарованого краю” та які саме види тварин і рослин віднесені до Червоної книги України. Не зайвою стала коротка бесіда про правила поведінки в лісі, як потрібно діяти під час пожежі або укусу змій та комах, як правильно поводитися у лісі під час сезону тиші.
Для ужгородських дітей знайомство з НПП „Зачарований край” та розповіді про унікальні природні об’єкти парку були дуже цікавими. Захоплюючим було проведення розвиваючих заходів лісової педагогіки на базі парку: гра „Лісові поверхи”, створення арт-об’єктів „Лісовий ленд-арт”.
Та найвражаючою для дітей виявилася екскурсія до урочища Кам’янка, відвідання старої закинутої штольні, та прогулянка туристичною стежкою і проведення пізнавальних ігор з лісової педагогіки на території урочища.
Отож, завдяки навчальним екскурсіям діти іршавських шкільних лісництв НПП „Зачарований край” та вихованці гуртків природничого напряму ЗОЕНЦ побачили унікальні природні об`єкти, а також змогли пізнати багато нового і корисного у веденні сталого лісництва та ще й чудово відпочили.

forsoc-u-npp-img-2366-cs