Упровадженння здоров’язбережувальних технологій

З метою ознайомлення з досвідом роботи викладачів природничих дисциплін із питання впровадження здоров’язберігаючих технологій, у рамках засідання методичної секції, 14 квітня відбувся вебінар педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області.
Засідання відкрила методист НМЦ ПТО С.В. Вайда, яка вказала на актуальність теми „Впровадження здоров’язбережувальних технологій у процесі викладання природничих предметів” та зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на вебінарі.

Керівник методичної секції Н.Р. Кокора, викладач хімії та біології ДНЗ „Ужгородський центр ПТО”, розповіла про технології, що об’єднують в собі всі напрями діяльності навчального закладу щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів, охарактеризувала їх, вказала на фактори, що впливають на здоров’я.
До участі у роботі вебінару долучилися педагоги ДПТНЗ „Білківський професійний аграрний ліцей”. Голова методичної комісії природничо-математичних дисциплін М.Ю. Ісак ознайомила слухачів із традиціями роботи педагогічного колективу щодо формування в учнів культури ставлення до власного здоров’я, а викладач хімії та біології В.Й. Білей поділилася досвідом роботи з упровадження здоров’язберігаючих технологій за допомогою різних методів та прийомів організації навчальної діяльності.
Викладачі природничих предметів О.Ю. Петі (Перечинський професійний ліцей), М.Й. Лендєл (ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича”) презентували колегам цікаві та різноманітні форми роботи з учнями на уроках біології, хімії, екології та в позаурочний час.
На завершення роботи методист НМЦ ПТО С.В. Вайда проаналізувала навчальну, методичну діяльність викладачів за 2011/2012 – 2015/2016 н.р. та систематизацію комплексно-методичного забезпечення з предметів природничого циклу. Зокрема, увага акцентувалась на досягненнях учнів ПТНЗ у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, участі викладачів у роботі творчих груп з розробки завдань для комплексної контрольної роботи та збірника інструкцій до виконання лабораторних робіт із хімії та біології, проведення обласних відкритих уроків тощо.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області