Семінар інженерів з охорони праці

Питанням охорони праці та безпеки життєдіяльності в організації навчально-виховного процесу професійно-технічних навчальних закладів приділяється значна увага, адже дотримання встановлених норм з охорони праці – необхідна умова збереження життя і здоров’я учнів та педагогічних працівників в процесі професійної діяльності.

Наприкінці лютого у режимі он-лайн відбувся семінар інженерів з охорони праці „Організація роботи з питання безпеки життєдіяльності, охорони праці з різними категоріями учасників навчально-виховного процесу професійно-технічних навчальних закладів”. У ньому взяли участь представники 16 професійно-технічних навчальних закладів.
Учасники семінару слухали змістовну доповідь „Додержання законів України з питань охорони праці у ПТНЗ області”, з якою виступив В. Ляхович, начальник відділу нагляду будівництва, котлонагляду, на транспорті, управління та зв’язку Держпраці у Закарпатській області. Він також відповів на численні запитання інженерів з охорони праці.
Питання „Вимоги до кабінету з охорони праці та безпеки життєдіяльності” висвітлила Л. Горячова, методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти. Вона зупинилась на Положенні, яке визначає основні завдання, порядок створення й організації роботи кабінету з охорони праці та безпеки життєдіяльності, установлює загальні вимоги до їх оснащення та змісту роботи.
Про „Порядок проведення та реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності” розповіла В. Матвієвич, інженер з охорони праці Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету. Доповідач докладно висвітлила усі види інструктажів, терміни та категорії учасників навчально-виховного процесу, з якими вони проводяться.
У виступі „Організація роботи з охорони праці у навчальному закладі з професій підвищеної небезпеки” В. Біров, інженер з охорони праці ДПТНЗ „Білківський професійний аграрний ліцей”, акцентував увагу присутніх на підвищених заходах безпеки з професій, з яких здійснюється підготовка у навчальному закладі.
Під час роботи семінару інженери з охорони праці обмінялись досвідом роботи, ознайомились із прикладами оформлення кабінетів з охорони праці, стендів, методичних напрацювань та розглянули інші питання.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області