Відзначення Дня Соборності України у ПТНЗ Закарпаття

sob ptnz

День Соборності України – національне свято України, що відзначається щороку 22 січня. Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і, за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.

Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності.
День Соборності широко відзначено у професійно-технічних навчальних закладах області проведенням різноманітних заходів.
У Перечинському професійному ліцеї учасники гуртка «Знавці історії» (керівник М.І. Попович) підготували й провели історико-літературну композицію «На шляху до свободи та незалежності». Захід дав змогу розширити кругозір учнів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, виховувати почуття національної гідності, повагу до культурних цінностей власного народу.
Книжкова виставка «Горнусь до тебе, Україно, як син до матері горнусь. За тебе, рідна і єдина, щодня я Богові молюсь!» розгорнулася у Свалявському професійному будівельному ліцеї. Подібні виставки працювали в усіх бібліотеках ПТНЗ.
У рамках Року Державності України та з метою відзначення чергової річниці Дня Соборності України пройшли цікаві виховні заходи в Міжгірському професійному ліцеї. Це урок-презентація «Єднання заради Незалежності» (викладач історії О.Д. Чикальська), година спілкування «…І незнищенність України, народе рідний, вознеси!» (класний керівник групи №25 М.В. Рубець), перегляд відеофільму «Акт злуки» тощо.
22 січня 2016 року в Хустському професійному ліцеї успішно пройшла учнівська конференція, присвячена знаменній даті. Учні 26 групи з професії слюсар з ремонту автомобілів (кл. керівник, викладач історії Ю.О. Липчей) виступили із змістовними рефератами про події січня 1918 року. Вони вшанували пам'ять загиблих студентів під Крутами хвилиною мовчання.
А представники учнівського самоврядування ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» відзначили свято своєрідним флешмобом.
Урочисте дійство до Дня Соборності та Свободи України «Співаєм славу тій події і тепер!» відбулося в Ужгородському вищому комерційному училищі КНТЕУ, яке підготували учасники національно-патріотичного гуртка у співпраці з бібліотекарем С.Д. Петренко та викладачем історії Г.Ю. Демко. Учні з цікавістю слухали розповідь про виникнення свята Соборності, цікаві факти з історії рідного краю, пов’язані з цією подією. Присутні переглянули відеоролик про Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у Соборну Україну.
«Схід і Захід разом!» – гасло Соборності України. «Схід і Захід разом!» – слова, що надзвичайно актуальні сьогодні, коли українці знову боронять свою землю, виборюють її свободу. Урочисто і патріотично зі сцени лунали вірші про рідну Україну.
Україна єдина!
Україна, як калина.
А яка ж вона красива
Україна моя мила!

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти у Закарпатській області

sob ptnz1