V Всеукраїнський дитячий фестиваль «Україна — сад»

u2

З 7 по 9 жовтня Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів V Всеукраїнський дитячий фестиваль «Україна – сад», в якому брали участь юні дослідники в галузі садівництва.

Нашу область представляли: Дубляк Марія, Федак Віолетта учениці – 9 класу Малокопанського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» Виноградівської районної ради, та Грицюк Ольга – учениця 11 класу Сторожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Ужгородської районної ради.
У рамках Фестивалю проведено заходи:
-    презентація виставки досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю;
-    захист науково-дослідницьких робіт у секціях «Дослідницька робота в ягідниках», «Дослідницька робота в плодовому саду», «Дослідницька робота у плодово-ягідному розсаднику»;
-    майстер-класи у галузі садівництва;
-    зустрічі з ученими;
-    обмін досвідом роботи.
Напередодні Дня захисника Вітчизни делегація учасників Фестивалю відвідала поранених воїнів у Київському госпіталі.
Ольга Грицюк віршами привітала воїнів із Днем захисника України та святом Покрови. З побажаннями міцного здоров’я та швидкого одужання діти пригощали героїв яблуками із «юнатівського кошику».
У рамках фестивалю «Україна – сад» була проведена трудова акція «День саду». Учасники висадили дерева на території Національного еколого-натуралістичного центру.
Під час проведення Фестивалю відбулися Симиренківські читання «Дослідницька робота з садівництва в творчих учнівських об’єднаннях», метою яких є поширення передового педагогічного досвіду щодо взаємодії теорії та практики ефективного трудового виховання. Учасниками читань стали аспіранти, наукові та педагогічні працівники вищих, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.       
Відбулася презентація науково-дослідницьких та експериментальних робіт учасників фестивалю. Дубляк Марія представила свою науково-дослідницьку роботу «Вирощування інжиру насіннєвим та вегетативним способом» та посіла ІІ місце у секції «Дослідницька робота у плодово-ягідному розсаднику».
Учасники заходу відвідали Національний ботанічний саду ім. М.М. Гришка НАН України. Науковий працівник ботсаду, кандидат біологічних наук Скрипченко Надія Василівна провела екскурсію в оранжереях та у формовому саду. Вона ознайомила юних садівників з новими видами та сортами плодово-ягідних культур: актинідія, хурма віргінська, каштан їстівний, зізіфус, ківі.
Авторитетне журі визначило кращих конкурсантів за окремими номінаціями в галузі дослідництва та експозиційної привабливості виставкової експозиції.
Команду від Закарпатської області нагороджено грамотою за І місце на виставці-презентації досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю. Діти нагороджені грамотами та подарунками.
У рамках культурної програми юннати відвідали київський муніципальний театр опери та балету для дітей та юнацтва, де подивилися два балети: «Шопеніана» та «Шехерезада». Побували на набережній Дніпра, пройшлися вечірнім Києвом.


Олександра Токарєва,
методист відділу біології та
дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

u0

u1