ХІІІ обласний зліт юних натуралістів „Золотий нарцис”

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 23.04.2015 №92 „Про проведення обласного зльоту юних натуралістів „Золотий нарцис” з метою подальшої реалізації Концепції екологічної освіти в Україні, пропаганди та залучення школярів до природоохоронних заходів Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді 15 травня провів ХІІІ обласний зліт юних натуралістів „Золотий нарцис”.

На відкритті зльоту з вітальними словами до учасників звернулися директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Мотильчак Михайло Андрійович, який побажав усім наснаги, удачі та вагомих досягнень у вивченні, примноженні та охороні навколишнього природного середовища, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Геревич Олександр Васильович, який пригадав історію виникнення зльоту, його мету і перспективи.
На урочисте відкриття також завітали гості: заступник директора з наукової частини Карпатського біосферного заповідника Гамор Федір Дмитрович; головний спеціаліст відділу раціонального природокористування, розвитку екомережі та природно-заповідного фонду департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Бокоч Василь Михайлович; голова обласного Товариства охорони природи Бауман Тіберій Омельянович; начальник відділу освіти Хустської райдержадміністрації Микитюк Жанна Миколаївна; начальник управління освіти Хустської міської ради Мочарник Василь Васильович; начальник ПНДВ „Долина нарцисів” Навроцький Олександр Романович; голова районного комітету профспілки Фетько Анжеліка Василівна.
Вже традиційно під час зльоту юні натуралісти з різних куточків області боролися за звання кращої команди. На зліт приїхало 16 команд з 13 районів області. Змагання юннатів-ерудитів проходили у декілька етапів:
І. Презентація команд. У своєму виступі кожна команда представила: назву та емблему команди, відомості про учасників, звіт про їхню участь у природоохоронних акціях та суспільно-корисній роботі;
ІІ. Конкурс юннатів-ерудитів проходив на 3 майданчиках:
1. „Флора і фауна рідного краю”.
2. „Чарівний світ природи України”.
3. „Екотуризм”.
ІІІ. На виставку учнівських робіт команди представили презентаційні турнікети, альбоми, стенди, плакати, учнівські роботи, що висвітлюють природоохоронну роботу, проведену протягом року, участь юннатів в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, акціях, реферати.
Окремо проходив конкурс юних художників, під час якого діти малювали у долині нарцисів, просто неба.
За підсумками роботи журі:
І місце зайняла команда „Доброта” з с.Тур’я Ремета Перечинського району (керівник Данканич О.В.);
ІІ місце розділили команди „Зелений гомін” із ЗОШ І-ІІІ ст. м.Хуст (керівник Сидяртов М.Й.) та „Діти Землі” з Мукачівського райЕНЦ (керівник Деганич Т.М.);
ІІІ місце розділили між собою команди „Зелений листочок” ЗОШ І-ІІІ ст. с.В.Лучки Мукачівського району (керівник Рубіш Т.М.), „Еколог” Плосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Свалявського району (керівник Гартавел М.П.), „ЕКОЛОГ” ЗОЕНЦ (керівник Самойлова А.В.) та "Сокіл" - вихованці гуртків Рахівського РБДЮТ (керівник Кубічек І. В.).
Серед художників перемогу вибороли:
І місце – Скиба Андріана, учениця 8 класу Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №10;
ІІ місце – Лизанець Світлана, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Плоске Свалявського району;
ІІІ місце – Шелевер Андріана, учениця 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Бедевлі Тячівського району.

А. Самойлова,
завідувач відділу екології
та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ