„Зробимо Україну чистою! – 2015”

„Зробимо Україну чистою! – 2015” – це частина міжнародного проекту „LETS DO IT, WORLD”, який об’єднав 112 країн світу для того, щоб піклуватися про екологію нашої планети. Це щорічна одноденна всеукраїнська акція з прибирання та благоустрою засмічених зелених зон та місць громадського відпочинку.

Сотні тисяч волонтерів об’єднали свої зусилля заради спільної мети – глобального прибирання країни від сміття та збільшення відповідальності українців за навколишнє середовище.
До цієї акції долучилися й юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, які підготували для ужгородців показ дивного одягу. Педагоги разом з дітьми сподіваються, що, побачивши ці моделі, мешканці міста замисляться над такою важливою проблемою нашого міста, як засміченість.
Всі ми знаємо, що поліетиленові пакети, ПЕТпляшки та одноразовий посуд можуть пролежати у землі 500 років і не перегнити. Нам усім необхідно замислитися над тим, яку природу, який навколишній світ ми залишаємо нашим нащадкам. Учасникам запропонували поміркувати, чи не доведеться нашим дітям через років 100 ходити, засміченими вулицями,  одяг шити не з якісної тканини, а саме такий, який всі побачили – із побутових відходів.
Під час акції проходив майстер-клас, на якому кожен бажаючий міг подивитися, що можна зробити власноруч із ПЕТпляшок, а готові вироби із побутових відходів можна було побачити на виставці, яку підготували гуртківці ЗОЕНЦ.
Піснями і віршами діти вітали учасників акції – волонтерів, які повернулися з локації, де прибирали сміття. А завершили акцію - малюнком на асфальті „Чистий Ужгород” . Малювали юні ужгородці віком від 2 років до 16.
А.Самойлова, завідувач відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ