Серпнева конференція освітян краю

21 серпня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «Падіюн» педагогічна еліта краю зібралася на розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації «Про підсумки розвитку освіти, фізичної культури і спорту у 2013/2014 навчальному році та завдання на 2014/2015 навчальний рік».

Керівники загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, ПТНЗ, керманичі районних державних адміністрацій та відділів/управлінь освіти, молоді педагоги, переможці ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та вчителі, які готували юних вундеркіндів, зібралися у фойє палацу. Гості переглядали роботи переможців І етапу обласного конкурсу малюнка «Мій рідний край», обмінювалися думками щодо вдосконалення освітньої галузі та шляхів її подальшого розвитку.
Маріанна Кляп, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, привітала учасників зібрання. Вона провела детальний аналіз роботи загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільних і позашкільних навчальних закладів. Також звернула увагу на основні моменти розвитку професійно-технічної освіти, яка потребує змін, залучення дітей та молоді до спорту та оздоровлення дітей. Маріанна Іванівна акцентувала увагу на результатах ЗНО, провела порівняльний аналіз із минулорічними показниками та розкрила своє бачення проблемних та спірних моментів. Відрадно, що дошкільна освіта Закарпатського краю не залишається поза увагою не лише керманичів краю, а й педагогів. На допомогу вихователям, батькам та найменшим учасникам навчального процесу Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти розробив на власному сайті підсайт «Дивокрай», де можна отримати усю необхідну інформацію.
Зі словами вітання до присутніх звернувся голова Закарпатської обласної державної адміністрації Валерій Лунченко. Керманич зауважив, що освітяни краю разом із батьківською та учнівськими громадами будують майбутнє нашої держави. Він відмітив, що юнаки та юнки своїми досягненнями у навчанні прославлятимуть терени Срібної Землі.
Надзвичайно урочистою була мить нагородження для переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії, адже отримали вони немало: за І місце – 4 тисячі грн., за ІІ – 3 тисячі, а за ІІІ – 2 тисячі грн. Учителі, які навчали та готували переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, теж не залишилися без винагороди. За І місце – 8 тисяч грн., за ІІ місце – 6 тисяч грн., за ІІІ місце – 4 тисячі грн.
Андрій Сербайло, перший заступник голови облдержадміністрації, підбив підсумки роботи колегії, вніс слушні зауваження та пропозиції  і привітав освітян з початком нового навчального року.
Відрадно, що усі гості та запрошені були вдягнені у національні строї. Враження від такої аудиторії у вишиванках - незабутні. І кожен освітянин, який виступав, наголошував, що лише втілюючи у виховання і навчання підростаючого покоління почуття патріотизму, розвиваючи національні ідеї, ми доведемо, що Україна єдина і незалежна.